Köpeğim Kusuyor İshal Ve Ön Ayaklarını Tuttuğumda Bağıryor

jessiex

merhaba arkadaşlar ben bugün border collie kırması olan köpeğimi aşıya götürdüm 2 tane aşı yaptılar (deri altı) eve geldiğimde dışarı cıkardım 30 dakika falan koştu oynadı ve ben bakmıyorken hep önüne gelen herşeyi yedi hep öyle yapıyo eve geldiğimde yıkadım yıkandıktan sonra bütün yediklerini çıkardı (mamaları) ondan sonra tekrar çıkardı sonra yattı uyudu pek yürümedi kucağıma alıyım dedim ön ayaklarını tuttuğumda çok canı acıdı bağırdı ondan sonra normalde yaptığı kakanın nerdeyse 5 kat fazlasını yaptı.neden olmuş olabilir ne yapmalıyım

7 CEVAP

jessiex

lütfen cevapp

rnt

Merhaba. Hangi aşıları yaptırdınız? Aslında aşı öncesi ve sonrası köpekler asla yıkanmamalıdır. Hatta mümkünse her türlü aktiviteden uzak tutan aşı döneminde. Bacaklarında ki sorun aşının hatalı uygulanması nedeniyle olabilir. Kasılma, ödem acı verebilir. Veterinerinize tekrar danışın..

jessiex

karma 2 ve kanlı ishal aşılarını yaptırmıstım. aslında bende yıkamıyacaktım ama dışarıya çıkarınca pis yerlerde yuvarlandı bende yıkadım hala ön bacakları biraz acıyo ama kusma isahl geçti

nildogcat

Aşı yapılan köpek yıkanmamalıdır.Dışarıdan bir şey yediyse de midesini etkilemiş olabilir.Aşıdan da olabilir.Halsizlik görebilirsiniz bu süreçte aşı yapılduğı için.İnşallah iyileşir:)

izzy

Aşı ile bacak ağrısının alakasi oldugunu sanmıyorum patella fln mi var acaba şuan durumu nasıl? Düzelmediyse dr götürmelisiniz

jessiex

şuan durumu iyi ama bugün kolunun altında bi şişkinlik farkettim yarın veterinere götürücem

jessiex

patella olduğunu sanmıyorum