Tekir Kedimin Isırmasını Nasıl Engelleyebilirim?

profilimde bulunan küçük dostum tekir kedim duman beni bazen aşırı derecede ısırıyor saldırganlık gibi avcılık huyundan olsa gerek bunu nasıl engellerim %80 oranında engellesem bile yeter.

7 CEVAP

Caddog

Bi sayfada okumuştum. Kediniz istemediğiniz bişeyi yaptığı anda ensesindeki yumuşak deriyi iki parmağınızla tutup hafifçe sıkın. Ve bunu yaparken belli bi kelime kullanın. Mesela dur, yapma, hayır gibi.

Queeninannesi

Bi yerde okumuştum ısırdığı zaman parmağınızı ağzına koyup hafif bastırarak ağzını kapatmasını engelleyip hayır ya da yapma deyin hem ağzını kapatamayıp rahatsız okucak hemde vazgeçicek yazıyo ben denedim pek işe yaramıyo ama belki sizde yarar :)

kedilikizzz

Canınızın yandığını belli edecek ahh gibi bi ifade seçin ve her seferinde ısırdığında aynı tonla yapın bunu canınızı yaktığını anlatmaya çalışın vazgeçebilir. Ben bu şekilde azalttım ısırıkları :)

Isırınca aaa diye bağırıp ses yükseltsemde fayda etmiyor. Enseden tutmayı deneyeceğim bidahakine ısırmasında.

kedilikizzz

Kolay gelsin :)

gamzeuzunlar

Benimde oğlum sürekli ısırıyor kızıyorum daha şiddetli ısırıyor ve bunu sadece bana yapıyor eşime yapmıyor.

Dişi kediler bayanları sevmez erkek kediler erkekleri sevmez nasıl bizim hayatımızda erkekle erkek pek iyi anlaşamaz kadınlada kadın anlaşamaz hayvanlarda bize karşı öyledir