Çapak

nildogcat

Kedimin gözlerinde hergün çapak oluyor bende temizlemek istiyorum.Eski veterinerimiz süt ve çay ile temizleyin dedi.Bunların dışında neyle temizleyebilirim?

7 CEVAP

nildogcat

Temizleme damlası kullandım fakat 1-2 hafta sonra kedimin gözleri kızarmaya başladı artık kullanmıyorum.Süt ve çayla silincede yüzünü fazla yalıyor gözlerini açamıyor ama yinede teşekkür ederim:)

patkam

kedi ve köpeklere ait ıslak mendiller var onları deneyin:)

kedilikizzz

Veterinerlerde satılan temizleme damlalarından alabilirsiniz bence gayet güvenliler :)

Türkiyedeki göz dalında en iyi veteriner hekim Murat Şaroğlu'nun tavsiyesi, kaynatılmış suyu soğutup (ılık bir şekilde) pamukla (makyaj temizleme pamukları en uygunlarıdır) haftada 2-3 kereden fazla olmamak kaydıyla temizlemek. Çok sık temizlemek göz kapaklarına zarar verir. Tabiki bunun dışında kedinizin gözünde farklı bir rahatsızlık da olabilir. Bunun için veterinere danışıp, uygun bir damla edinebilirsiniz. Biz Neo-Kort kullanıyoruz. Geçmiş olsun :)

nildogcat

çok teşekkür ederim saolun :)

hazalsenol

Ben gül suyu ile temizliyorum faydalı oluyor :)

nildogcat

1-2 yerde daha okumuştum ama korkuyorum açıkçası.