Köpeğim Çok Zarar Veriyor

beraemre

köpeğim 10 aylık bir alman çoban köpeği. 2 aydır benimle. ilk 1 ay kontrollü serbestti bağlıydı genelde. artık alıştığı için tamamen serbest bırakıyorum ancak bahçede heryere zarar veriyor. civciv yedi, ayakkabılarımızı alıp götürüyor. çöpleri yıkıyor, neden böyle yapıyor anlamıyorum gün boyu yeterli egzersiz yaptırıyorum. ve etrafı toparlamak için bağlamak istedğimde ısırmak istiyor yads ben öyle anlıyorum :( nr yapmalıyım

10 CEVAP

gokceyigit

köpekler çok zeki hayvanlardır.fakat ona sizin sahip olduğunuzu hissettirmeniz lazım.sakın yanlış anlamayın döverek değil ama eğitim amaçlı sert sözlerle yada çok sevdiği birşeyleri kısıtlayarak örneğin yanlış yaptığında onu bağlayarak ve konuşarak bunun yanlış olduğunu anlatarak.belki ilkinde anlamayacak ama inanın ikinci yada üçüncüsünde kesin anlayacaktır

nildogcat

Sık sık yürüyüşe çıkarabilirsin.Yorulunca eve gelirsiniz saldığında daha uslu durucağını tahmin ediyorum.

burtex

profesyonel bir yardım almak gerekli olabilir o tarz ırklarda hayır komutu en etkili silahınız olabilir yavrular çok hareketlidir yaptırdığınız yürüyüşler ona yetmiyor olabilir ama önceliğiniz temel itaat olmalı

dollfacepersian

Bahçede ona ait kapali yaşam alani oluşturmanizin yararı olacaktır. Alan kısıtlama olayi yani

Profosyonel Yardım İçinn İnceleyin Profosyonel Yardım İçin İnceleyin (http://izmirkopekegitimokulu.com/yavru-kpek-eitim-hzmetmz/)

codec

İSterseniz köpeğinize eğitim verebilirsiniz. Yapmasını istemeyeceğiniz davranışlarına çözüm olacaktır.Aşırı taşkınlıktan sıyrılıp daha uysal olmasını sağlar. Ben köpeğimi http://www.kopeksahibikocu.com/ 'da eğittim ve oldukça başarılılar. Eski alışkanlıkları yok artık. Daha uysal ve beni anlıyo istediğim çoğu şeyi yapıyo. Sosyal hayatı da daha iyi. Bence sizin için profosyonel bir yardım almak oldukça yaralı olacaktır.

Köpekler hiç bir zaman inat için ya da zarar vermek için hareket etmezler. Alanını kısıtlamayı deneyebilir ve eğitim açısına yoğunlaşabilirsin. 10 aylık bi köpek üstünde çoktan hakimiyet kurman gerekirdi biraz geç kalmışsın. Ona yapmaması gereken konularda sert bir ses tonu ve mimikle "hayır" ve "bırak" kelimesini öğret. Bu tavırdan sonra kesinlikle onu sevme ya da okşama. Köpeklerin dikkati 6 saniyedir. 6 saniye boyunca bu tepkinin etkisini hissetsin. Cezalandırma sistemi köpeklerde işe yaramaz ama ödül sistemi yarar. Ödül krakerleri ile onu eğitmen daha kolay olabilir. Doğru yaptığı bi davranışında onu ödüllendir, bunu 3 saniye içinde yapman da çok önemli yoksa dikkati dağılır ve o ödülü neden aldığını anlamayabilir.

beraemre

köpeği sonradan sahiplendiğim için hakimiyet kurmam zor oldu. şimdilerde daha iyi etrafa zarar vermeyi azalttı ancak ne zaman yanına gitsem ilk yaptığı üzerime atlamak ve bunu istemiyorum ısrarla olumsuz komut vermeme rağmen buna çok alışmış ve sürekli zıplamak istiyor. okuldan geldikçe eğitim çalışması yapıyoruz şimdilik bir kaç komutu öğrendi ancak yinede tanıdığı birisini görünce direkt zıplamak ve oyun oynamak istiyor, sakin kalamıyor

dollfacepersian

Bence o size ve diğer insanlara baskınlık kurmaya çalışıyor. Siz bunu heyecan ve insan gördüğü için seviniyor yorumluyorsunuz. Size tavsiyem acilen Cesar Millan'nın kitaplarını özellikle de Bir Ailenin üyesi adlı kitabını okuyun. Programını da izleyebilirsiniz. Birde Youtube dan Kral Köpek Ailesinin videolarını izleyebilirsiniz. Kral Köpek Ailesine İnstagramdan veya diğer yerlerden ulaşıp soru sorabilirsiniz. Youtube videolarının çoğu köpek sahiplerinin sorularından oluşuyor zaten. Gerçekten çok ilgili ve iyi insanlar. Köpeğinize eğitim vermek için de gelebilirler. İsterseniz siz çiftliklerine eğitime gönderebilirsiniz. Aydın da çiftlik ama Türkiye nin her yerine geliyorlar

tika_waylan

Profesyonel yardım alın. Eger barınaktan ya da sokaktan sahiplendiyseniz eğitim konusunda indirim yapan yerler vardı diye hatırlıyorum bir arastırın. Ama asla vutmayın bazı egitim yerlerinde dövüyorlar diye biliyorum. Sizin gözetiminizde temel itaat egimi alsın, alanını kısıtlayın ama baglamayın. Enerjisini yeterince atamıyor mu acaba biraz daha mı egzersize ihtyacı var. Biraz daha vakit ayırmaya calısın. İnşallah sorununuzu tamamen cözersiniz