Evde Kedi Beslemek İstiyorum Ancak Ailem İzin Vermiyor

OzanReyiz

Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi yavru bir Persian (İran) kedisi almak istiyorum. Ancak ailem izin vermiyor. Onları ikna etmem için bana öneriler verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

38 CEVAP

dollfacepersian

Neussos benim de iran kedim var ve bakımı bildiğiniz gibi gerçekten zor ve zaman ve ilgi istiyor.İlk kedi için kesinlikle uygun olduğunu düşünmüyorum. Özellikle de bir çoçuk için.
İran kedilerinin saydığınız karakter özellikleri hakkında ise kesinlikle tüm iran kedileri öyle değil.Benimki çok hareketli ve yüksek bir yerde ne varsa kırıp dokuyor. Isırıyor ve tırmalıyor da. Bağırması zaten ayrı bir konu.1,5 yaşında gelmesine rağmen bu şekilde. Tabi bunlar onu sevmeme engel değil:) Evet çok tatlılar ama her kedinin farkı karakteri vardır ve nasıl karakteri olacağı tamamen şans işidir. Size sakin ve tembel bir iran denk gelmesine sevindim. Sizin aileniz benimkine çok benziyor bu arada:)

OzanReyiz

İran kedisi dışında Exotic Shorthair veya scottish fold beslemek istiyorum. Bunlar ilk kedi için uygun mudur ?

OzanReyiz

Elazığ'da yaşıyorum. Orda kedi, köpek sahiplendirmeye çok önem vermiyorlar. Exotic Shorthair, scottish fold, british Shorthair gibi kediler sahiplendiriliyor.

OzanReyiz

Haklısınız satın almak değil sahiplenmek güzel. Nede olsa can parayla alınmaz. Bu arada hepinize çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz.

OzanReyiz

Benim bakamayacağımı düşünüyorlar :(

OzanReyiz

Hepinize çok teşekkür ederim.

OzanReyiz

Çoğunlukla ama illaha ki vardır dediğiniz ırklar.

Bide satin almak yerine barinaktan sahiplensen daha iyi olur