Kediler Nasıl Banyo Yaptırılır

ogzhn

Arkadaşlar kedimi banyo yaptırmak istiyorum nasıl bir yöntem izlemeliyim. Kediler de bakım için banyo önemli bir olay ama yaptırması zor olacak herhalde.

9 CEVAP

Kediler çok zorunlu kalınmadıkça yıkanmaz. Kendilerini temizlerler ve tükürüklerinde antiseptik salgılar bulunur , yani sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur.

İlave olarak hele de bu soğuk havalarda hiç tavsiye etmiyorum.

nildogcat

Bencede hava zaten soğuk illa yıkamak istiyorsanız kuru şampuanlar var.

Queeninannesi

Kediler kendilerini temziledikleri için banyo yapma ihtiyaçları yoktur sürekli yıkarsanız kendini temizlemeyi bırakır ayrıca en temiz hayvan da kedidir :)

ogzhn

Bir veteriner hekimin yazarlığını yaptığı bloga sordum Kediler banyo yaptırılır mı? nu cevabı verdi ve nasıl olacağı hakkında bilgi bulmam içinde Kediler nasıl banyo yaptırılır adlı konuyu önerdi.

hazalsenol

Kedilerin banyo yapmasın gerek yoktur kendilerini temizler. Ben veterinerime sorduğumda önermedi.

burtex

kedilerde banyo olayını hiç kimse önermiyo bence de gerek yoktur ancak aşırı kirliyse ben eylülde aşırı koku duyduğumda ıslak mendille silip kurulamıştım ama o dönemde çok ufaktı

Nayeli

neden banyo gerek gördünüz? eğer kediniz genç ve sağlıklı ise kendini temizlemeye yetecek kdr enerjisi vardır. hiç uğraşmayın derim...onun dışında özel bir sebepten dolayı ''Kirlenme, ishal vs '' ise işniz zor. videolar var nette izleyin derim... mutlaka çok çok iyi kurutulmalı

ogzhn

Yukarıda mesajımda iki tane konu paylaştım bir veteriner hekim sağlığı ve bakımı için tavsiye ediyor, konuların birsinde ise nasıl bir yol izlememiz gerektiğinden bahsediyor.