Sırtta Kepeklenme ?

Merhaba,

Kedimiz Ares'i tararken sırt ve kuyruk kısmında beyaz kepekler fark ettik. Dün de tüy döktüğü için taramıştık ancak dün yoktu. Kedimiz saklanmayı çok sever acaba toz mu yapıştı emin olmamakla beraber internette uzun tüylü ve sırt kısmını yalayamayan kedilerde bu tip kepeklenmenin olduğunu okudum. Bununla ilgili veterinere koşmadan önce buraya yazmak istedim , bunu yaşayan arkadaşlar var mı ?

Mama olarak RC Fit 32 yiyorlar, marka değiştirmeye ancak hepsi kısır olduğu ve ev kedisi olduğu için protein ve yağ dengesini karşılayan mamalar alıyorum.

Bağışıklık sistemi için gün aşırı İmunex şurup veriyorum şırınga ile.

Acaba sadece tüylerini yalayamamasından kaynaklı bir sorun mudur ? Şu an dört kedim var ve bulaşıcı bir durumdan korkuyorum.

2 CEVAP

Queeninannesi

Veterinere götürmek yerine önce arayıp sorun bilgi verirler gelin derse gidersiniz :)

Teşekkürler :) Zaten sanıyorum ki mecbur bir traş söz konusu olacak çünkü bol tüylüyüz ve sırt ve arka kuyruk üstünü yalayamıyoruz :)