Kedi Bakımı

burtex

Arkadaşlar hepinize merhaba ben mayıs ve ufaklık için bir öneri yardım istiyorum sizden mayıs da ufaklıkta taraktan nefret ediyorlar tarağı gördüklerinde falan kaçıyolar bunu nasıl alıştıra bilirim diğer bir yardım isteğimde daha önce hiç yapmadım ama tırnaklarını nasıl kesebilirim veterinerde kestirebiliyorum fakat veteriner evime baya uzak git gel sorun oluyor mayısta veterinerde bile sıkıntı yaşıyoruz tavsiyeniz var mı?

3 CEVAP

hazalsenol

Benim kedim de taranmayı sevmiyordu ancak tarağını değiştirdikten sonra tepkisi biraz azaldı. Tarağını değiştirin ve az da olsa taramanıza izin verdiğinde ödül maması verin. Ben böyle alıştırdım şimdi furminatöre bile itiraz etmiyor. Tırnak konusuna gelince yine de veteriner en iyisi diye düşünüyorum

Queeninannesi

Taranma konusunda bişey diyemiycem ama tırnaklarını kesmek biraz riskli ben kendim kesiyorum zor bela ama internetten görselli bi şekilde bakıp tırnak yapısını anlarsanız kesebilirsiniz kanatmadan

burtex

Bazen yoğunluğumdan dolayı hiç vaktim olmuyo geç saatlerde geliyorum o yüzden evdeyken ben halledebilirim gibi geliyo ama patisini tutuğumda bile dişleniyorum bu yüzden sormuştum cevaplarınız için teşekkür ederim