Kedi Kum Kabı

nildogcat

Kedim ilk önce açık bir kum kabı kullandı.Sonra kumlar dökülüyor yere diye kapalı kum kabına geçtik fakat hala kedim tuvaletini yaptıktan sonra üstünü kapatırken kumlar dökülüyor .Sanırım kapısınıdan çıkıyor kumlar nasıl bir çözüm bulunabilir?

6 CEVAP

patkam

Bencede mesela bir paspas alabilirsiniz tuvaletten çıktıktan sonra paspası sirkeleyin bu alışkanlık maalesef çoğu kedide var:/

kedilikizzz

Aynen öyle bende paspas kullanıyorum başka çözümü yok malesef her yer kum :)

Tarcinn

Paspas veya havlu serin, tuvaletten çıktıktan sonra da süpürge ile süpürün. Kedinin bu alışkanlığını değiştireceğini sanmıyorum. Bazı kediler kumları çok dağıtarak çıkıyor tuvaletten.

nildogcat

Teşekkürler cevaplarınız için:)

SELINSENGUL

Kapalı kum kabı kullanıyorum, önünde de sırayla iki paspas var ama hala salonda koltuğun üstünde kum görebiliyorum. Yapılabilecek tek şey kumun dağılmasını önlemek için düzenli olarak tuvaletin önümü temizlemek.

Queeninannesi

Kumları engelleyemezsiniz çünki patilerinin arasına giriyo kumlar sonra dökülüyo