Tavuklu Mu? Balıklı Mı?

seraperpek

tekrar merhabalar.. kedinizi balıklı mı yoksa tavuklu mama ile mi besliyorsunuz? farklı içerikler de olabilir tabii ki; ciğerli, sığır etli vb.
bu hafta nerede okuduğumu hatırlamamam ile birlikte; balıklı mamanın kediler için daha faydalı olduğundan, daha az tüy dökümünden ve daha parlak tüylerden bahsediliyordu. bana kullandığınız mamaları markaları ile söyleyebilir misiniz?
teşekkürler..:)

8 CEVAP

hazalsenol

Yaş mama olarak balıklının tüy sağlığı açısından daha sağlıklj olduğu öneriliyor ancak ben kedime balıklı mama yedirdiğimde çok fazla gaz çıkarıyor bu sebepten dolayı tavuklu ile besliyorum

Daha parlak ve az dökülen tüy yapısı istiyorsanız Acana Pacificayı tek geçerim.

hazalsenol

Royal caninin yavru kediler için olan tavuklu mamasından memnunum

Zumrut11

Balikli :) acana pacifica yi bu anlamda yek gecerim ben yas mamada farkli bi sey yemesi icin bazen tavuklu bazen sigir etli veriyorum coook nadiren :) ve gercekten tüy dokumunde azalma oldu ve tüyleri daha yumusak ve parlak

kedilikizzz

Proplan gourmet kullanıyorum ben hemde her çeşidinden hepsine de bayılıyor kuru mama olarakta proplan kullanıyorum ve herkes kedimin tüylerinin inanılmaz güzel ve parlak gözüktüğünü söylüyo :)

patkam

balıklı mamalar tüy dökümünü engelliyor ama tavuklu arttırıyor

Nayeli

n&d .hills. acana. royal canin. iyi olanlardır...bence eğer kediniz seçiici değilse bir ondan bir onda verin:) sürekli tavuk alerji de yapabiliyor

ozgesahinn

Ben tavuklu mama ile besledim bir ay ve alerji yaptı veteriner tavuklu mamanın artık köpeklerde kullanılmadığından bahsetti bize de çok önermiyor balıklıya geçtim bakalım.