Kuşum Hep Kaşınıyor

Denizdirikan

mavişim nedense hep kaşınıyor neden bilmiyorum her baktığımda kaşınıyor hemen cevap yazarsanız sevinirim

1 CEVAP

mervek1905

Kimyasal ilaçları kesin emin olmadan kullanmamalısın. Spreylerin de hiçbir faydasını göremezsin. Hepsi birbirleriyle bağıntılı markaların çıkar derdine ürettiği faydasız mallar.
İlk önce çok sıkı bi takip içine girmelisin. Örneğin kafesin tabanına nemli beyaz bir bez ser. Eğer bir dış parazit varsa düşünce yapışacaktır. Görürsün. Eğer görürsen OPİGAL-5 isimli tozu kuşa çok çok az bir şekilde serpip ( BAŞ HARİÇ !!! ) kurtulabilirsin. Ayrıca kafes, tünekler, yemlik suluk vs. e de bu tozu serpip iyice dezenfekte etmelisin.
Ama kuşunda parazit olmayabilir de. Kapabileceği bir ortam var mı ki ? Emin olmadan kimyasal kullanma sakın. İyice takip et. Muhabbet kuşları gün içinde defalarca kaşınırlar. Tüylerini düzeltmek, hava değişimine göre vücut sıcaklıklarını ayarlamak gibi sebeplerden dolayı. O yüzden iyi bir gözlemle. Eğer böceği GÖZÜNLE GÖRÜRSEN veterinere gidip söylediğim ilacı alabilirsin.