İki Mamayı Karıştırsam Olur Mu?

harikayanadur

merhaba. ben bir kedi sahiplendim ve daha eve gelmedi ancak tüm eşyalarını aldık. mama olarak proplan 400+400 yavru kedi maması aldım ve arkadaşımda whiskas marka almış bizim kediye hediye olarak. şimdi ben ikisini karıştırıp versem olur mu? ne yapmalıyım ?

13 CEVAP

harikayanadur

şu anda bende proplan ve hills veriyorum tavsiyeniz için teşekkürler :)

Merhaba ikisini karıştırıpta verebilirisiniz tabi ama öyle yapmak yerine ikisini ayrı ayrı verin. Yani biri bitince diğerine devam edin. Bir sorun olmaz merak etmeyın :)

harikayanadur

haklısınız teşekkür ederim :)

polo

wiskası sokak kedilerine verebilirsiniz onlar biraz daha saglam sindirim konusunda proplandan şaşmayın ben yazın proplan açık mama verdim daha dogru 10 kiloluk mamayı açıp biz paketliyoruz diyordu ama yalanmış tüy sorunu hiç bitmemişti burdan 400+400 hills ve proplan aldım karıştırıp verdim inanılmaz iyi geldi tüy dökmesi sıfır gibiydi enerjisi full gerçi şimdi hasta oglum doktor maması yiyor ama iyileşince yine proplan kapalı mama

ozgesahinn

Ayrı ayrı verseniz daha iyi olur mama geçişlerinde ishal olabiliyor. Bu arada whiskas ve diğer market mamalarını kullanmayın içerik neredeyse yok ve ilerde özellikle kedi erkekse büyük sorunlara yol açıyor.

harikayanadur

peki hangi kedi mamasını kullanmalıyım önerilerinizi alabilir miyim bana proplan iyi dediler

DogukanA

Acana = orijen > proplan=hills=royal canin=*********.com>market mamalari (whiskas gibi )

kedilikizzz

Proplan gayet iyi devam edebilirsiniz..

harikayanadur

peki royal canin açık mamaya ne diyorsunuz kullanılabilir mi

kedilikizzz

Açık mama kullanan çok var ama ben hiç kullanmaya cesaret edemedim. Yani birçok ürünün benzeri üretiliyor günümüzde. Bu sebepten ben hiçbir ' ticarethaneye ' güvenemiyorum. Hem çakma olabilir diye hemde paketten açıldığındaki o koku va tazeliği asla açık satılanlarda bulamazsınız. Kediciğiniz de bulamaz :)

rskarakas

Ben anne sütünden sonra Hill's in tavuklu mamasını kullanıyorum yavru kediler olan için ve inanın hiç bir sorunu yok gayet güzel elbet ishal olduğu oldu ama bunun mama ile ilgili olmadığını araştırmalar ve tahliller ile belirledik. Hill's de tavsiye ederim harika bir ürün.. Bir de yanında malt kullanın hafta 1 kere minicik yalatın bağırsak sistemini yuttuğu tüyleri sindirim sisteminden atıyor. Gözle görebilirsiniz bunu zamanla :)

ovulkayaalp

Merhaba, benim de 2,5 aylık shih-tzu cinsi bir bebeğim var. İki mamayı karıştırarak ona veriyorum. Bir tanesi %80 protein içeriyor, diğeri %18 protein ve geri kalanı tahıl ve tahıl ürünleri içeriyor. Yavru olduğu için protein oranı yüksek mama alerji yapabilir diye dengelemek adına karıştırıyorum. Siz de mamayı vermeden önce içeriğini inceleyin. % kaç protein, % kaç tahıl. Çünkü onların da alması gereken bir protein değeri var. Karıştırmak kedinize vereceğiniz günlük protein miktarını azaltmasın. İçeriklere bakarak siz ayarlamalısınız hem karışım oranını hem de vereceğiniz mamayı.

ovulkayaalp

Merhaba, benim de 2,5 aylık shih-tzu cinsi bir bebeğim var. İki mamayı karıştırarak ona veriyorum. Bir tanesi %80 protein içeriyor, diğeri %18 protein ve geri kalanı tahıl ve tahıl ürünleri içeriyor. Yavru olduğu için protein oranı yüksek mama alerji yapabilir diye dengelemek adına karıştırıyorum. Siz de mamayı vermeden önce içeriğini inceleyin. % kaç protein, % kaç tahıl. Çünkü onların da alması gereken bir protein değeri var. Karıştırmak kedinize vereceğiniz günlük protein miktarını azaltmasın. İçeriklere bakarak siz ayarlamalısınız hem karışım oranını hem de vereceğiniz mamayı.