Kopekler Ve Bebeklerin Ayni Ev De Yasamasinin Olumlu Ve Olumsuz Sonuclari Nelerdir?

Breeze

4 senedir kopegim benimle beraber yaşiyor ailemize yeni bir uye daha katildi ve kizim su an 6 aylik.Herkes bir seyler soyleyip duruyor( ozellikle kisa bir suredir ayni evde yasadigim kayinvalidem ne kadar zor durumda oldugumu anlayin diye dip not atiyorum) yok tüyü yok dıskısı yok o yok bu yillardir dinliyorum ama hic bu kadar bikmamistim.Ben ikisini de cok seviyorum.Tabiki onceligim her zaman cocugum ama ben kopegimede kiyamiyorum :(

5 CEVAP

İnsanlardan uzak tutun bence, köpeğinizden hiçbir zarar gelmez..

burtex

araştırmaya göreye evinde hayvan besleyen insanlar daha uzun ve huzurlu yaşıyorlarmış bebeğinizle köpeğiniz arasında olabilecek tek kötü olay köpeğinizin onu kıskanması olabilir bence köpeğinizi sürekli veteriner gözetiminde tutuyosanız hiç bir hastalık yoksa ne olabilir ki ben olumsuz bişey bulamadım açıkcası

tugbagursoyy

aşılarını eksik etmediğiniz süreci arkadaşın da dediği gibi köpekten, insandan daha fazla zarar gelmez. köpekler bebekleri yavrusu gibi benimser ve korur. siz yine uzun süreli yalnız bırakmayın

Sağlam bir ağızlık edinin. Ve köpeğinizin "boyun tasmasına" kayışı takın. Bebeğinizle aynı odaya bırakın. Koklamasına, yaklaşmasına izin verin. Isırmaya, zarar vermeye veya hırlamaya çalıştığı an tasmasından sertçe çekin ve "Hayır!" komutunu verin. Köpeğiniz uzun süre zarar vermiyor ve bebeğinizi artık görmezden geliyorsa ödüllendirin, sevin. "Evet kızım/ aferin oğlum" gibi sözlerden çok iyi anlıyorlar :)

Bu sorun dışında köpeğiniz sağlıklıysa hiçbir sorun olmaz, korkmayın. Parazit tedavilerini günü gününe yaptırmaya önem verin. Tüyünden, kakasından hiçbir korkunuz olmasın. Yapacağınız fazla bir şey yok, insanlara kulak tıkamak dışında.

Kolay gelsin, her iki çocuğunuza da uzun ömürler dilerim.

Breeze

Arada eve gelen misafirleri isiriyo bazen bizleri isiriyo durduk yere acaba cocugumu da isir mi bugun yarin bilemiyorum cok temkinliyim hic yanliz birakmiyorum bebegim sevmek istiyo ama sevdiremiyorum ani bir hareketle hemen elinizi isirabiliyo