Yavru Kedilerimin Balkona Ve Cama Çıkmasını Nasıl Engelleyebilirim?

Hbbilda

Arkadaşlar merhaba, iki tane kardeş dişi yavru kedim var, 1 aylıkken sahiplenmiştim şuan 3.5 aylıklar. Büyüdükçe yeni yerler keşfetmek istiyorlar ve balkona, camlara çıkmaya başladılar. Balkon korkuluklu zaten çıkıyolardı ama camlara çıkmaya başlamaları beni çok korkuttu çünkü arkalarından kapanabilir veya kuş, sinek dikkatini dağıtıp aşağı düşebilirler diye korkuyorum. Camların önündeki taşlar da ince. 2. Kattayım ama garaj girişi bahçe vs derken yükseklik artıyor. Kızlarımın camlara çıkmasına nasıl engel olabilirim?

5 CEVAP

polo

engel olamazsanız ne yazıkki kedilerin en sevdigi şey camdan sokagı seyretmek sürekli açtıgınız camlar için yani en azından iki tanesi için tanesi 30tleden çelik çerçeveli sineklik taktırın bana camcı yaptı gelip ölçü alıp 17.katta oturuyorum ama içim rahat oglum camdan saatlerce sokagı seyrediyor....

kedilikizzz

Evet bunu engellemenizin bir yolu yok sadece önlem alabilirsiniz.

minnisim

Benim başıma geldi 3. Katta oturuyoruz gece cam açık uyuyorduk kedimde sinek kuş görünce yakalamak istiyordu gece yarısı 3. Kattan atladı 3 gün aradık bulamadık sonra çok perişan halde eve geldi neyseki çifleşmemişti bu korku ikimizede yetti camlardan uzak tutuyoruz sineklik taktırdık

dok dikkat et yani söyleyim sineklik falan yaptır sakın çıkmasınlar birisinin kedisi çıkmıştı 5. kattan aşağıya düşmü ve ...... ama elinde tutarak hava aldırabilersin

Badems

Saglam telden sineklik taktianiz gerekiyo.