Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Muhabbet kuşlarımın cinsiyetini bilmiyorum?

Bambi16
Bambi16

166


Merhaba arkadaşlar Mayıs ayında yavru mavi bir muhabbet kuşı almıştım. Aldığım yerde erkek olduğu söylenmişti fakat araştırmalarım ve kuş besleyen bir kaç arkadaşlarıma sormam neticesinde dişi olduğunu tahmin ediyoruz. Şimdilerde 6-7 aylık civarında. Biz evde yokken canı sıkılmasın diye yeni yavru bir muhabbet kuşu daha aldık. O da yeşil renkte. Aldığım yerde de dişi dediler ama ben de bunun erkek olduğunu düşünüyorum. Birbirleriyle iletişimi fena değil gibi. Birbirlerini öpüyorlar fakat arada kavgaya dönüyor iş. Sürekli birbirlerinin peşindeler ama dediğim gibi bazen bağrış çağrış kavgaya tutuşuyorlar. Sonra bir bakıyoruz birbirlerini kaşıyorlar. Büyük olan kuş çok hareketli olduğu için yavru kuşu şimdilik ayrı kafeste tutuyoruz. Bazen aynı odada beraber uçuyorlar bazen de kısa süreliğine aynı kafese koyuyorum. Çünkü büyük mavi kuş yavru kuşa bize davrandığı gibi davranıyor. Parmağa alışkın olduğu için diğer kuşun da sırtına çıkmaya çalışıyor parmağa çıkar gibi. Bu kuşların cinsiyeti ne sizce? İkisi de dişiyse anlaşabilirler mi? Şimdiden teşekkürler.


7 Cevap

kadis
kadis

24282


https://www.youtube.com/watch?v=SNuFucgF_w4
burada belirtiyor ancak izleme imkanın yoksa söyleyeyim. eğer gaganın üzerinde burun delikleri olduğu bölge mavi veya tonlarında renklenme varsa erkektir. Renk yok ise dişidir.

FerdaNur
FerdaNur

2413


sarı olan erkek mavi olan dişi

Gofretsla
Gofretsla

12271


sarı olan erkek mavi olan dişi yukarıda denildiği gibi...

zuude_kedi_PRO
zuude_kedi_PRO

1947


2si de dişi ( kızlar yavruyken genellikle burunları beyaz mavi karışımı oluyor sonradan turuncuya donuyor ) bizimkilerin de 2si dişi maalesef bizimkiler anlaşamıyor

Gofretsla
Gofretsla

12271


hayır 2side dişi değil

aycacetin2472
aycacetin2472

2567


Mavi kiz sari erkek gibi duruyor. : tahmin :/

aycacetin2472
aycacetin2472

2567


Mavi kiz sari erkek gibi duruyor. : tahmin :/

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
321 Görüntüleme
7 Cevap
4 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor