Kedim Kusuyo Mama Yemiyo

1lkeralp

Merhaba kedim 3 gün önce yoldan geldi. Geldiğinden beri kuru mama yemiyo dün akşamda kefir içirdim geceden beri kusuyo ne yapmam lazım?

12 CEVAP

1lkeralp

Öncelikle teşekkür ederim. Kedim 3 gün önce geldi geldiğinden beri iştahsızdı ve bişe yemedi kuru mama falan aldığım kişi kefir içir tavuk haşla ver dedi kefiri içti ama geceden birkaç saat arayla sabaha kadar kustu sabah veterinere götürdüm iğne yaptı eve götürdüm tavuk haşlama verdim onu pek yemedi. Halsizledi ve zayıfladı. Ayrıca kedim istanbuldan şırnağa uçakla geldi

kesmeseker

Kusan kediye kefir içirmek doğru değil.. Gün içerisinde 3 den fazla kusuyorsa veterinere götürünüz.

1lkeralp

Yok kedi kefir içti birkaç saat sonra kusmaya başladı kuru mama konserve hiç bişe yemiyo tavuk haşlama verdim onu da yemiyo zayıfladı halsiz ne yapabilirim? Veterinere götürdüm iğne yaptı ama bi faydası da olmadı sanki

kedilikizzz

Kedi kefir mi içti siz mi içirdiniz cidden anlamadım. Kefirden sonra böyle mi oldu yani. Veteriner ne iğnesi yaptı ? Geçmiş olsun

kedilikizzz

Yolculuğun vermiş olduğu stres ve korkuyla beraber yeni bi eve gelmeninde stresini yaşadığı için büyük ihtimalle yemek yememiştir. Strese girince de bağışıklık sistemlerinde çöküş yaşanıyo malesef. Keşke kefir içirmeseydiniz. Bence yeniden bi veterinere götürün bi iğneyle çözülmeyecek bişey gibi duruyor çünkü zayıflaşmış halsizleşmiş iyice. İyice kötüleşmeden götürmelisiniz.

Keremu

Kefiri gectim kedime sut bile vermiyorum ben

harikayanadur

kediye kefir vermek normal mi yani verilebilir mi?

1lkeralp

Arkadaşlar kedim 4 gün oldu ağzına bişe sürmüyo dün veteriner iğne yaptı kusması kesildi ama şimdiden bişe yememekten halsiz bitkin sesi bile çıkmıyo. Bugün tekrar veterinere gitcez ne yapmalıyım akıl verin ölecek gibi kedim

ozgesahinn

Şırıngayla ufak ufak beslemeye çalışsanız genzine kaçırmadan, kusturmayacak şekilde ya da veterinerde bırakın bi süre onlar baksınlar bi de çok fazla ilgi gösterin sevgiyi anlıyolr etkisi illa olacaktır sizin üzüldüğünüzü de anlar bağ kurmaya çalışın hala stresli de olabilir

1lkeralp

Şırıngayla ne verebilirim mesela özge hanım

kedilikizzz

Yemek yemiyosa kesinlikle bi sorun var. Veterinere bırakmayın bence daha çok stres yapar kendiniz yaş mama alın püre şeklinde olanlardan onu şırıngayla ağzına zorla sıkın ama şu var kedinizde ciddi bi durum var. Veterinere gidip kan tahlili yaptırın. Yemek yememesi çok ciddi bi durum. Yemek yedirin dedğim gibi ama o kedinin vitaminler alması lazm tedavi görmesi lazım

1lkeralp

Şimdi bi tane vitamin aldım ağzından damlattım. Arkadaşlar ben şırnakta görevdeyim burda öyle her istediğim mama yok petshop yok konserve var kuru mama royal canin babycat in. Bu kuru mamayı ezip suyla karıştırıp şırıngayla verebilir miyim