Kedi Aşısı

DogukanA

Merhaba apartman önünde uzun süredir sokak kedisi takılıyor.Aşıları nelerdir.Ankara'da nerede ne kadara yaptırabilirim?

7 CEVAP

milodelisi

O zaman kesinlikle başlıca karma aşı yaptırmalısınız. Bu onu ölümcül hastalıklardan koruyacaktır. Ardından sokakta kalacağı için multivitamin iğnesi yaptırın bağışıklığı artar. Ve veteriner kontrolünden geçirin. İhtiyacı varsa antibiyotıi yaptırın

kedilikizzz

Ankara'da bulunduğunuz belediyeye bağlı veterinerw yaptırabilirsiniz. Sokak hayvanları için yapılacak olan tüm işlemleri ücretsiz yapıyorlar ( en azından İstanbul'da durum bu )

kedilikizzz

o zaman veterinere gittiğinizde zaten ilk olarak parazit aşılarından başlanır yapılmaya. Tabi sokakta olacağı için dış parazit ne kadar faydalı olur bilemem. Daha sonra yıllık aşılardan karma aşısı ile başlanıyor. İstanbul'da iç parazit ve dış paraziti ikisi toplam 70 tlye yaptırıyorum. Karma ise 55 tlydi en son :)

Badems

Kedi sokakta mı kalıcak eve mi alcaksınız ?

DogukanA

Sokakta

DogukanA

Kurtuluş parkı bana çok uzak :(

DogukanA

Tamam tesekkurler Ankaradakilerden bilgisi olan var mı