7. Sinif Öğrencisiyim Ve Hayvanlara Olan İlgim Asiri Fazla.cok Kucuk Yastan Beri Kopek İstedim Ama

Kaneki_KEN

  1. sinif öğrencisiyim ve hayvanlara olan ilgim asiri fazla.Cok kucuk yastan beri kopek istedim.Konu su ki bu yaz bi soz verilmesi sonucu kopek alinacagina bana kesin inanmistim gunumun tamamini arastirmayla geciriyodum tasmalar mama kaplari yataklar odul mamalari yani herseyi arastirmistim harcligimi harcamayip kopegime mama alacaktim ancak annem ve babam daha sonra HAYIR dediler.Ki ben inatla vazgecmedim barinaga gitmek ve yavrulara bakmak istiyorum Beagle almayi istiyorum herseyi arastirdim sadece ikna etmem gerek sizce nasil ikna edebilirim yardimci olursanız sevinirim simdiden tesekkurler :)

22 CEVAP

zzehraa

öncelikle belirtmeliyim köpek büyük bir sorumluluktur o yüzden önce daha küçük sana çok yük olmıcak ama sana sorumluluk kazandırabilecek hamster yada bir kediyle başlaman daha mantıklı geldi bana

dollfacepersian

Çok teşekkür ederim.
Achill_the_pekemin Kedi bakıyorum. Kendini savunmak ve oyun için oldukça ısırıyor. Hatta bir ara yavruluk zamanı köpeklerle büyüdü mü diye düşünmedim değil. Sürekli oyun isteyen ,enerjik bir kedidir ayrıca.Bazı kediler o kadar enerjik olabiliyor ki ev yaşamı için uygun olmuyorlar. My Cat From Hell 'in birkaç bölümüne baktıktan sonra kedilerin ne kadar tuhaf olabileceğini öğrendim. Tuvalet konusunda ise bazıları inatla yapmak istemiyor. Bir kedi sahibinin başka Bi sitede forumunu görmüştüm. Yavru iran kedileri akla gelebilecek her türlü kumu ve kum kabını denedikleri halde ısrarla kuma yapmıyormuş. Sahibi o kadar yılmış ki beş aydır her gün yer silmekten. Şok olmuştum okuyunca.
Tabii ki katılıyorum kopekten kolay hayvanlar ama karakterleri çok tuhaf olabiliyor. Kedimin hâlâ bazı şeyleri neden yaptığını anlamış değilim:)
Bence kediyi gerçekten isterse tırmalama / tuvalet eğitimi ve sakin tatlı bir yavru veya karakteri oturmuş genç bir kedi uygun olabilir:)

Kaneki_KEN

bogurtlensakizi Çok haklısınız,ama zaten ailemi bu konuya tam ısındırmadan eve bir köpek sokmayı hiç bir zaman aklıma sokmadım aile istemsiz olunca o köpeğinde burada bir kaç aydan fazla durmayacağının bende bilincindeyim benim hedefim şu anlık onları bu konuya ısındırmak :)

o zaman köpeklerle ilgili sevimli videoları sürekli izleterek başla derim :)

Köpek bakmak büyük sorumluluk isteyen bi şey, çok istiyor olmanı anlıyorum ama gerçekten bu sorumluluğu alabileceğine inanıyor musun önce ona bi karar ver bence :) Sen daha kendin çocuksun ve bi çocuğun hatta bebeğin sorumluluğunu almış olacaksın. Ailen eğer bakımı konusunda yardımcı olmayacaksa hiç girme bu işe derim. Maddi açıdan da oldukça pahalı bi şey köpek bakmak. Aşısından muaynesine hepsi masraf. Bi aşıya 70tl bi muayneye 110tl verdiğini düşün :) ki bunlar sadece başlangıç.

kediaskim

bence 2 yıl sonra alman daha doğru olur çünkü teog olucak seneye senin için inan o kedi veya köpek hastalanacak,kusacak,ateşlenecek gelip sen ders çalışırken seni tırmalıyacak ısıracak köpek alacaksan gezdirmen ve tualet eğitime vermen gerkiyor liderlik derdi var bir de unutma o köpek büyüyecek liseye geçtiğinde 4 yıl rahatsın benim fikrim böyle ama ailen istemiyorsa o köpeğin ömrü kısa olur bence yükseek not alarak ve aileni üzmeyerek ödüllendirilebilirsin ;)

Kaneki_KEN

Kesinlikle deniyorum ^-^