Mantara Nasıl Çözüm Bulabilirim?

nebilimben

Yavru kedilerimde mantar vardı ve tüyleri dökülüyordu. Şu anda fotoğraftaki gibi bazı bölgelerde kuru cilt yapısı gibi oluşumları var. Veterinerleri zamanla geçeceğini söyledi fakat ablamın kedisinde aynı sorun uzun süredir devam etmekte. Buna benzer sorunu yaşamış olanlardan tavsiye bekliyorum.

1 CEVAP

Mantar bağışık sistemin zayıflaması sonucu veya direk temas sonucu deride ve diğer bölgelerde oluşabilen sorundur. Bölgeye antimikotik spreyler var onlardan uygulanır 2-3 gün ara ile bu arada bağışlığını yükseltmek için imuneks şurup ve vitamin mineral takviyesi yapılabilir. daha ayrıntılı bilgi tedavi için mesaj atabilrsin