Sokakta Yavru Kedi Buldum Ne Yapacağım?

Kappa

Az önce okuldan dönerken binanın önünde yağmurdan ıslanmış yavru bir kedi buldum eve aldım neler vermeliyim ve kedi kumum yok yakınlardaki pet shop kapalı uygun bir çözüm yaratabilir misiniz bulunduğum çevre de petshop 2 tane ikisi de kapalı 1 gece geçirmek için çözüm bulsam yarın kedi kumu maması gibi şeyler alabilirim ama o zamana kadar nasıl halledeceğim ?

18 CEVAP

GizemAltan

Yavru kediye asla süt verilmez, aksi takyirde kedi ishal olur. Dopru bilinen en büyük yanlıştır süt vermek. Süte su katarak vermen gerekir. Tuvaleti için de leğen ya da kutu içerisine gazete kağıtlarını ince şerit şeklinde keserek koyabilirsin. Kedin herhangi bir yere çiş yaptığında gazeteyle emdir ve diğer hazırlamış oldupun gazetelerin üzerine koy.

Besin olarak yoğurt ve peynirde vere bilirsin

bence öncelikle onu hemen vet götürün sıcak bir yuva verin ve yemek yedirin yani siz çocuğunuza nasıl bakıyorsanız sizde ona öyle bakın benim önerim budur

Busetukenmez

Süt ver ve bir gazetenin veya legenin üstüne toprak koy wc sini oraya yapmasını göster bakamiyoruz dersen de sahiplendir sokağa bırakma

Kappa

Yardımlarınız için teşekkür ederim başka önerilere açığım GizemAltan dediğiniz gibi yapacağım.

Gofretsla

merhaba 15 adet yavru kediye bakıyorum. hepside bana ilk geldiğine mamam kum herşey hazırdı: büyük bir market varsa yakınlarında(migros,carrefoursa,kiler) gibi ben ordan purına frıskes almanı tavsiye eerim 300 grsı 7-8 tl tavuklu etli ve sebzelinin junırunu al birde ayakkabı kutusuna kedi kumunu koyabilirsin etshoptan ,mama kum alma seni kazıklarlar şuanlık annen yada baban onu kabul ederse şuanlık profesyonel bir mama almana gerek yok daha sonra(annenler kabul ederse) yatağını ,tırmalama tahtasını,mamasını ve kumunu alırsın birde sakın süt verme ishal olursa herhangi bir şey olabilir

merebi

meraba evde sirigayala suyla karisik sut ver

merebi

meraba evde sirigayala suyla karisik sut ver

merebi

yanlis yazmisim siringa

Selin_and_Sans

Sıcak bir yer yapın ona selenin içine sıcak tutacak birşeyler koyun ama asla süt verilmez

merebi

kedinin fotarafini atsana

fgpretch

bakabilceksen eve al

fgpretch

bakamayacaksan

fgpretch

eve al bak biraz sahiplendir sonda

fgpretch

sonra