Kediler Sütten Ne Zaman Kesilir?

kediaskim

kediler ortalama doğumdan sonra kaç günlükken sağlıklı bir şekilde kendiliğinden sütten kesilir?

5 CEVAP

Nayeli

16.cı haftaya kadar anneden ayırmak doğru değil, hem süt içmesi açsından ( kuru mama takviyeli), hem de anneden eğitimi tamamlaması açısından. Kum eğitimi, Kendini temizleme, vs

harikayanadur

en erken 6 hafta deniliyor anneden ayrılma süresine yani ben öyle biliyorum

dollfacepersian

2, 2,5 aylık gibi kesilirler fakat en az 3 aylık olana kadar anne ve kardeşleriyle yaşamalıdır. Sosyal becerilerinin gelişimi ve anneden eğitim alması için bu önemlidir. Özellikle ihtiyacını giderdikten sonra üstünü kapama,popoyu ve kendini temizlemeyi en iyi anneden görerek yaparlar

besahin

En erken 6 haftalıkken bende öyle biliyorum

6-8 haftalıkken kesilirler 8 aylığa kadar tüketmelerini isteriz çünkü antikor düzeyi bazı hastalıklara karşı bağışıklığı o zaman kazanıyor