4.5 Aylik Kediye Mama Gunluk Mama Miktari

tika_waylan

Merhabalar erkek4.5 aylik kedime Pro Plan junior kullaniyorum. Son zamanlarda inanilmaz kilo aldi. Bu kadar kilolu olmasini istemiyorum cunku ileride fazla kilo sebebiyle cesitli rahatsizliklari olabilir ustelik henuz kisir bile degil. Ne kadar mama vermem ge rekiyor olcu kabi var ama olcu kabini anlayamiyorum. Az veriyim diyorum cok miyavliyorbkiyamiyoruk veriyorum mama. Yas mama nadiren veriyorum bazen cok az yagsiz peynir, sulu yogurt, yagsiz ton baligi veriyorum. Butun gun uyuyor uyaniyor mama yiyor biraz kendini sevdiriyor gene uyuyor. Cok oyuncu degil Top aldim kagit firlatip atiyorum kedi oltasi cok fazla oynamiyor da fazla tembel bir kedi. Kilo kontrolu saglamak icin ne yapmaliyim ve bu olcu kabi nasol kullaniliyor yardimci olabilirseniz sevinirim

4 CEVAP

Nayeli

:)))) benim oğlum utanmasa beni yiyecek az versem miyav çokk versem miyav doyursam miyav:)
balkonlu bir erkek oldu. ve inan ölçekli vermen doğru. mama arkasında yazmıyor mu, yaşa ve kg ya göre oran. genelde minik bir çay bardağı tam gün için yeterli oluryor. sanırım 50 gr yeterli olabilir. mamaya bağlı

Nayeli

mama poşetin arkasındaki resimi çekip gönderebilir misin? mama kabına ona göre bakalım

tika_waylan

Yazmıyor petlebinin 1+1 kampanyasından almıstım arkalaarında etiket var

tika_waylan

6 – 24 kg Haftalık kediler için günlük 38 gr – 87 gr arası
24 – 52 kg Haftalık kediler için günlük 77 gr – 87 gr arası yazıyor.
Ama benimki gercekten şişko oldu üstelik bir ayda nasıl böyle buyudu kilo aldı anlayamadım ya da Pro Plan kilo aldırıyot ve doyurmuyor miyav miyav surekli soluksuz yiyor bir de.