Kedi Nanesi?

Hbbilda

Merhaba arkadaşlar, kedi nanesinin kedilere zararları olduğunu duydum doğru mu? Doğruysa ne zararları var? Kullanan varsa tavsiyelerini bilmek isterim? Son olarak Türkiye'de bulunuyor mu?

9 CEVAP

dollfacepersian

Bu konuda benimde aklıma çok takılıyor. Bağımlılık yaptığını duymuştum. İnternette ise bazı kedilerin çok sevdiğini ve onları sakinleştirdiğini bazılarını özellikle erkek kedileri saldırganlaştırdığını okumuştum.
Şu ana kadar birçok kişi gerek yatağa ve tırmalama tahtasına alıştırmada gerek kızgınlık döneminde rahatlaması için önerdi fakat hiç kullanmaya cesaret edemedim

Badems

Saldırganlaştırdığını hiç görmedim ve duymamıştım. Aksine sakinleştirir, devamlı kullanırsanız da bağımlı yapar hayvanı. Fazlası zarar yani. Denemekte fayda var, bir kereden/birkaç kereden bir şey olmaz. Ben oyuncağını kullanıyorum tam olarak şu. İnanılmaz oynuyor, hiçbir oyuncakla oynamamıştı bu kadar. Enerjisini atıyor, hem de benimle oynamak için ısırmıyor. Öyle bağımlılık yapan bir şey görmedim, ben fırlatıp atarsam eğer oynuyor. Zaten içinde çokta yoğun olduğunu sanmıyorum yalnızca cezbediyor onu.

Hbbilda

Evet bende kediler için bir tür uyuşturucu olduğunu okumuştum bu yüzden cesaret edemiyorum

Badems

Kedi nanesi dediğiniz şey eğer kedi otuysa, arada sırada kullanılmasının veya bir şeye alışması için kullanılmasının zararı olduğunu düşünmüyorum. Herşeyde olduğu gibi gün aşırı kullanılırsa elbet bunun da zararı vardır.

dollfacepersian

Badems bazı kedilerde tam tersi etki yaptığını yani saldırganlaştırdığını okumuştum. Bu konuda görüşünüz nedir?

dollfacepersian

Anladım. Bende bir deneyebirim o zaman. Teşekkür ederim

tika_waylan

Ben kedim hareketlensin oynasın diye kullanıyorum pek işe yaramıyor

tika_waylan

Ama benim kedim fazla tembel o yuzden olabilir. Denemekten zarar gelmez ve cok kullanmazsanız kediye zararı olmaz birkaç oyuncaga ve tıröalama tahtasına sıkılabilir

Badems

Kediyi hareketlendirmez bu, sakinleştirir. İlgisini çekmeye yarar.