Moderna Flip Kum Kabına Uygun Kum Poşeti?

dollfacepersian

Merhaba yine ben. Kedime yeni bir kum kabı almak istiyorum. Moderna Flip kolay temizlenmesi,kalitesi ve şıklığıyla dikkatimi çekti. 50 cm ve 58 cm olanları var. Şuan kullandığım kum kabı 50 cm ve kedime dar geliyor. O yüzden 58 cm olanı alacağım. Kum poşeti kullanımı çok pratik ve hijyenik oluyor ama uygun ölçüde bulamadım.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

14 CEVAP

Badems

Ben pek tavsiye edemicem. İnatla çok kez şans verdim ama, tuvaletini yaparken kazıyor ya kumu işte o sırada o poşet hep yırtılıyor. Aralardan kumlar kaba dökülüyor, alayım derken poşeti her yer batıyor :) Sonra benim kedim tuvaletini örtemediği ve yanlardan/yukardan kum attığını sandığı için oralarda yırtıldı hep. Çok kullanışlı değil bence.

dollfacepersian

Anladım. Demek bu yüzden tamamen boşalttığımda kumlar hep dibe yapışmış oluyor. Bende bundan sonra dediğiniz gibi yapmayı deneyeceğim. Belki bu sayede tamamen boşaltmada benden başkası da yardımcı olur. Teşekkür ederim

dollfacepersian

Ben şuan ki kum kabına Alice Kum poşeti almıştım. Küçük geldi. Ziyan oldu verdiğim para. Kum kabındaki kumu her ay kürekle poşete atmaktan sonra kum kabını yıkamaktan yoruldum. Rahatsızlığım yüzünden kolay bir iş olsada bitirdiğimde vücudum ağrıyor ve ailemde bu işi yapmaya gönüllü olan sadece benim maalesef. O yüzden kum poşeti yada onun gibi tuvalet kabının temiz kalmasını sağlayan bir şeye ihtiyacım var

Badems

Ben hergün kabındaki dışkıları alıp, iki haftada bir komple kumu en büyük boy poşete döküp yeni kum koyuyorum. Poşetten hiç memnun kalmadım, ben de Alice kullanmıştım. Onun boyları var :(

dollfacepersian

Ben de her gün temizliyorum. Normalde bu her gün benim değil ama yapması gereken diğer kişiler hep unutuyor. Neden 2 hafta bir tamamen boşaltıyorsunuz ? Öyle daha mi hijyenik oluyor? Ben de mi öyle yapsam
Alice in boyları olduğunu bilmiyordum. ******* ta tek bir boy satılıyordu

Badems

Evet daha hijyenik olduğunu düşünüyorum. Bir zamandan sonra topaklanma zorlaşıyor, ilk koyduğunuz an gibi olmuyor dikkat ettiyseniz. Zaten kum azalmışta oluyor, azalınca da çişini yaptığında bu sefer dibe yapışıyor alırken de dağılıyor. Ayda bir uzun bir süre tamamını değiştirmek için. Belli bir kalınlıkta kumu boşaltıyorum içine, azaldığında da (2-2.5 hafta ediyor) komple döküyorum, üstüne ekleme yapmıyorum.

kediaskim

poşeti bende önermiyorum normal poşet gibi anında yırtılıyor badems in dediği gibi toparken daha fazla etrafa saçılıyor. yırtılıp yırtılıp patilerine yapışıypr kuzucukların o yüzden kendiniz kürekle temizleyin daha iyi olur :)

dollfacepersian

Peki sizce bu nasıl bir ürün? https://www.*************.com/flamingo-kedi-tuvaleti-icin-tuvalet-kabi-altligi-4-lu-paket--u-11570

Badems

İlk defa gordum, ne ise yariyormus ki?

dollfacepersian

Açıklamada yazanı direk kopyaladım. Sanki bu ürünü Kedili Bir Hayat blogunda görmüştüm

  • Tuvalet kabında oluşan kötü kokuları yok eder.

  • İdrarı absorbe ederek kumu daha tasarruflu kullanmanızı sağlar.

  • Bakteri oluşumunu azaltır.

  • 1 adedi 8 gün süreyle kullanılabilir.

  • Geri dönüşümlü materyalden yapılmıştır.

dollfacepersian

4 adet haline satılıyormuş. O zaman bir paket bir ay rahat gider. Vaat ettiği şeyler de güzel geldi. Alsam mı ki?

fatmatina

Merhaba öncelikle paylaştığınız ürün kum kabı altlığı ve artık üretilmiyor,satılmıyor bildiğim kadarıyla o yüzden pek tedarik edebileceğiniz bir ürün değil maalesef çünkü ben de araştırmıştım:)Kum kabı poşetine gelirsek eğer küçük geldiyse koroplast markasının(evlerimizde kullandığımız bildiğimiz çöp poşedi markası:)) kedi kum poşeti var bayağı büyük bence çünkü bizim kum kabına büyük gelmişti onu deneyebilirsiniz ve marketlerde de satılıyor haliyle bulmanız kolay olur onun dışında trixie markasının da kum poşetleri var ve medium large diye seçenekler var kum kabınızın ölçülerine göre seçebilirsiniz.Kum kabı poşeti ile ilgili benim de deneyimlerim aynı sayılır yani yırtılıyor bazen iki farklı poşeti birlikte koymam gerekebiliyor son 1 aydır da poşetsiz kullanıyorum.

Nayeli

ben poşet hiç denemedim doğrusu...kazıyıp yırtıyorlar nasılsa...
3-4 haftada bir kumu komple döküyorum. kabı da kaynar su ile ve o temizliğe özel ayırdığım fırça ile temizliyorum. ilaç kullanmıyorum burunları hassas ya sonra rahatsız olurlar diye.
böylece kabı da temizlenmiş oluyor.
gönderdiğiniz linkteki WC bence küçük, benimki hem uzun hem yüksek bir de buna bakın derim:
Flip Kapalı Kedi Tuvaleti ( http://www.***********.com/flip-kedi-kapali-tuvalet-kabi-p-PTINKRS-016?magaza=**********&wt_gl=cpc.nelk.petshop.pla&gclid=CMCL7YPbjtACFdaRGwodga4KJg)
bunu kullanıyorum ve memnumum

dollfacepersian

Fatmatina şimdi fark ettim satılmadığını. Urun baya hoşuma gitmişti
Nayeli bende herhangi bir deterjan kullanmıyorum. Dediğiniz gibi rahatsız olur gibi geliyor. Gönderdiğiniz linki açamıyorum maalesef