Kedinize Mama Dışında Ne Yediriyorsunuz?

harikayanadur

kedinize mama dışında farklı neler yediriyorsunuz ve önerebileceğiniz besinler var mı?

39 CEVAP

Badems

Kuru kayısı ve kavun hakkında bir bilgim yok ama doğal şekerli oldukları için yememeleri gerektiğini düşünüyorum herhangi bir yerden iyi ya da kötü bir şey duymadım. Bunun dışında kuru üzümün ve avakadonun ölümcül olduğunu biliyorum. Sarımsak, kahve/asitli içecekler, çiğ yumurta, soğan, kemik ( kolayca kırıldığı ve ağızda yaralanmalara yol açacağı için, süt/krema ( sindirim problemlerinden dolayı ) zararlı olduğunu biliyorum. Başka bilen varsa yazabilir buraya en azından öğrenmiş oluruz

Badems

İnanın yararı ya da zararı konusunda hiçbir fikrim yok. Ben sadece şekerin zararlı olduğu biliyorum hayvanlar için. Kayısı değil de özellikle kavun bildiğimiz üzere bolca doğal şekerli bir şey. Hakkında iyi ya da kötü bir bilgi bulamadım ama temkinli olmakta fayda var gibi geliyor.

dollfacepersian

Anladım. O zaman başka sevdiği şekersiz ve zararı olmayan şeyler keşfedeyim. Aslında nerdeyse her şeyi yiyor. O yüzden sorun olmayacaktır :)

harikayanadur

aynen bencede öyle yapın şeker tuz ve yağdan patililerimizi koruyalım :)

fatmatina

Rica ederim umarım faydalı olmuştur.En ufak bir şeyde bile saatlerce araştırma yapmak gerekebiliyor bazen:)

kittenchicken

kuru mamayi firindan ciktiktan sonra icine katiyorum ama tabi

harikayanadur

runforyourlife dediğinizi yapacağım çok teşekkürler :)

dollfacepersian

Arada tuzsuz peynir,yoğurt ve tuhaf gelebilir ama kavun,kiraz,kuru kayısı,elma ve badem yiyor. Bu arada sormuş olayım. Saydığım şeylerin bir zararı var mı?

harikayanadur

gülceünsal ın sitesinde saydığınız meyveler verilmemesi gereken listede yer alıyor ama sebebi belirtilmemiş. bence şekerli oldukları için verilmemesi gerekiyor olabilir.

hazalsenol

Ben her gün yaş mama da veriyorum on gram kadar. Tavuk haşladığım zamanlarda da yaş mama yerine tavuk veriyorum. İshal yaratmadı

harikayanadur

peki yaş mama hiç kullanmadan haşlanmış tavuk kullansam olur mu

Badems

Ya neden bu kadar düşünüyosunuz :) arada tavuk verin arada yaş mama. Maksat değişiklik olsun bunları hergün vermiceksiniz zaten

hazalsenol

O size kalmış sonuçta yaş mamada da gerçek et olduğu için seviyorlar. Ama bence artık tavuklar hormonlu çok fazla vermek vücuduna katkı maddesi girmesine neden olur diye düşünüyorum. O yüzden bence arada verin

harikayanadur

o zaman kırmızı et ve balık eti olmadı yaş mama kullanırım çok teşekkür ederim fikirleriniz için :)

dollfacepersian

Dün siz öyle deyince bende baktım. Verdiklerimden sadece bademin zararlı olabileceği yazıyordu. Kavun hakkında bir yazı bulamadım ama yediği zaman aile üyelerim vermeden önce araştırmış öyle vermişlerdi. Kuru kayısı hakkında hiç bir şey bulamadım. En çok yemek istediği kavun ve kuru kayısı. Bu iki meyve hakkında bilgisi olan var acaba?