Kedim Yiyecek Olmayan Şeyler Yemeye Çalışıyor

dollfacepersian

Merhaba. Kedim 18 aylık ve şeffaf veya baskılı ambalaj yemek istiyor. Bunu 8 aylık iken şeffaf bir ambalaj kağıdıyla oynarken bir anda isteyerek yutması ile tanıştık. Veterinere götürdük ertesi gün (yediği sıra saat geçti) bir sorun olsa şimdiye kadar fark edeceğimizi ve yine yerse zeytinyağı içirmemi söyledi. Sonra zaten oyun olarak oynatmadığımız için bulup yemedi. Fakat son bir aydır tost ekmeği ve peçete ambalajlarını ısrarla yemeye çalışıyor. Ekmek masada dururken gerçekten ne yapmak istediğini anlamak için yaklaşmasına izin verdim. Yanına gitti,kokladı sonra yaladı ve ağzına alıp çiğneyip koparmak için çekti. Tabi ki yemesine izin vermedim ama bazen ekmek ulaşılabileceği yerde unutuluyor. Bu davranış için internette araştırma yaptım. Fakat pek bir şey bulamadım. Bir yerde vitamin eksikliğinden olabileceği yazıyordu ısrarla yabacı cisim yemenin. Lütfen bilen biri var ise yardımcı olsun..

6 CEVAP

Merhaba , Gıda niteliği olmayan maddeleri yemeye çalışmak kaprofaji dediğimiz bir metabolik hastalık dan ileri gelmektedir. Multi vitamin mineral içeriği yoğun vitamin kompleksleri vererek durumu çözebilirsiniz. birde ses çıkardığı için hoşuna gidip oyun amaçlıda yapıyor olabilir o yüzden güzel kemiripp oynayabileceği oyuncaklar alabilirsiniz. güzel kaliteli bir mama kullanmanızı tavsiye ederim.

dollfacepersian

Anladım. Kesinlikle yemeye çalışıyor. Vitamin konusu size mesaj attığım forumlarda var bakarsanız sevinirim. Mama konusu açılmışken Acana Pasifica ya yeni geçtik. Kedim 3,400 gram, mama arkasındaki 3 kiloluk kediler için olan gramı veriyorum. Fakat daha çok istiyor,mama kasesinin önüne oturup bekliyor ve ben yemek yerken de peşimde. Yetmiyor olabilir mi? Kendisi kısır ve enerjik bir kedi

günde 3-4 kere ver azar azar 60-70 gram veriyor musun

dollfacepersian

Mama arkasındaki yazan gram 45 gr. Günde 3 öğün şeklinde veriyorum

50-55 grama kadar rahatlıkla çıkabilirsiniz

dollfacepersian

Çok iyi olur. Zaten kemikleri elime geliyor. Kilosu hiç sabit kalmıyor.En fazla 3,900 e kadar çıkabildi 10 ayda.Tedavisi ara vererek toplam 2 ay süren stres kaynaklı hastalık döneminden beri hiç toparlayamadı. Stres sebebi 8 aylık iken yeni bir aileye yani bana sahiplendirilmesiydi