Mantar Sorunu :(

patisu35

merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3 gün önce dışardan bir yavru sahiplendim gayet temiz iç dış aşıları tam 2.5 aylık bir kedi ama kulak içinde burnunda ve sağ ön ayağında mantar belirtileri var dedi vet. çok küçük oldugu için aşı yapamıyor sprey verdi ama sizinde başınıza geldiyse bana yardımcı olabilirmisiniz? lütfen!!

8 CEVAP

emreztrkk37

Benim başıma geldi çok çok çok uğraştık ufak ufak başladı hastalık döneminde mantar fırsat buldu iyice yayıldı ağzı kaşı gözü sırtı göbeği heryerine. Hergün vetin verdiği kremi bir kaç kere kullanıyorduk ayrıca batikonda sürüyorduk. Evin sürekli temiz tutulması gerek. O günlerde evde tek olmama rağmen hergün evi çamaşır suyu veya sirkeli suyla temizliyordum. Birde mantar geçti diye sevinirsin ama tekrar çıkabilir inatçıysa

patisu35

bana sprey verdi de ne kadar sürede geçti acaba

kediaskim

bende kullanmıştım eğer aynı spreyi kullandıysak net bi tarih verebilirim aloeveralı olan küçük bi sprey mi?

Nayeli

Bir de veterine sor vitamin versen İyi olur mu diye
Genelde bağışıklık sistemi çok güçlü olmadığı zaman mantar daha Çok çıkabiliyor ortaya
Vitamin ile birazcık bağışıklık sistemini güçlendirinmiş olabilirsin

Kedinin bağışıklığına göre değişir. Spreyini sıkıp sen evin her köşesini özellikle yattığı yeri falan temiz tutmaya özen göster.

patisu35

hayır adı mıcostop işe yaradımı acaba cok üzülüyorum :(

kediaskim

endeşilenecek birşey yok veterineriniz sizi en iyi şekilde yönlendirir

patisu35

soracağım kesin teşekkür ederim