Kanli Diski

amigo11

İyi geceler bu akşam kopegim 1 kere kanlı olmak üzere toplam 3 kere ishal şeklinde diskisini yaptı tanıdık veterinere telefon yolu ile sordum. Köpeğime yaklaşık 4 gündür agumentin 70 ml toz antibiyotik veriyorum köpeğimi sahiplendigim yer bir hayvan severin 3 odalı bir evi sahiplendirmek ve hasta kopekler icin ayırdığı bir evden sahiplendim. 4. diskisını biraz önce yaptı ve normale dönmüş durumda iç dış parazit aşılarını yaptirmistim yaklaşık 1 hafta önce sahiplendigim gün. Tanıdık veteriner kanlı ishal hastalığına yakalandığını veyahutta antibiyotige karşı reaksiyon gosterebilecegini hemen veterinere gitmemi söyledi ancak aracım olmadığı için malesef sabahı beklemek zorundayım. Sizce kopegimin nesi var şu anda yemek yemeyeli tam 6 saat oluyor ve mamasini koydum. halsizlik yok ateşi 37.7 derece iştah kaybı var mı yok mu birazdan göreceğim. 4. Diskisini az önce yaptı ve normale dönmüştü.

4 CEVAP

amigo11

Ayrıca karma aşıları yapılmadı daha sabah gidince yaptıracağım

Kanlı dışkı çok riskli. Korkutmak istemem ama daha önce bi köpeğimi bu şekilde kaybettim, farkettiğimde geç kalmıştım. Çok acil veterinere götürün :(

amigo11

Şu anda diskisi normale dönmüş gibi çok az mukus var ve pek cıvık değil ıstahi yerinde suyunu mamasini yiyor oyunlar oynuyor ateşi hala normal veterinere yarın götürebilecegiz çünkü ulaşım aracı hiç yok oturduğum yerde.

Gofretsla

ATEŞİNİ NEREDEN ÖLÇMENİZ GEREKTİĞİNİ BİLİYORSUUZ DEĞİLMİ TABİKİ POPOSUNDAN. VE KÖPEKLERİN VÜCUT SICAKLIĞI 39 YADA 38 DERECE OLUR KÖPEĞİNİZ ÜŞÜYOR OLABİLİR YADA SİZ YANLIŞ YERİNDEN ÖLÇTÜYSENİZ HALİYLE SONUÇ 37 ÇIKAR ATEŞ ÖLÇMEYİ VETERİNERSİZ YAPAMAZSINIZ 2.Sİ İSE BİR HAYVAN HASTAYKEN AŞI YAPILMAZ VE YAPILAN VETERİNERLE R UYARILLMALIDIR