Evde Olabilecek Golden Gibi İrklar

deniz12

Anket

Golden
(11 oy)
Pittbul
(2 oy)
Labrador
(5 oy)
Bull terrier
(3 oy)
Toplam (21 oy)

Kopek istiyoeum hangi cins olsun karar veremedim

16 CEVAP

dollfacepersian

Aynen köpeğinize ne oldu? Ve köpek deneyimi olan biri en azından golden retriever ve pitbull un alakasız bir grup oluşturduğunu düşünebilir bence

Kaneki_KEN

Biri bana golden ve pitbull'un nasıl aynı kategoride olduğunu açıklayabilir mi çok ilgisiz ırklar :'D

dollfacepersian

Golden gibi ırk demişsiniz ama oylamada pitbull ve bull terrier gibi baskın ırklar var.Ve kesinlikle tecrübeniz yoksa bakmamalısınız. Golden retriever gibi yani uyumlu ırk kategorisinde Labrador Retriever,Flat Coat retriever ve gerçekten enerjisini iyi attırırım diyorsanız beagle vardır.
Bence köpek"almadan" önce karar vermeniz gereken tek şey ırk olmalı. Önce gerçekten bir kopeğe ayıracak zamanınız,sabrınız var mı ona karar verin. Bu gerçekten çok ciddi ve büyük bir sorumluluk. Bunun her gün soğuk sıcak demeden gezdirmesi var,liderlik sorunu var,sosyalleştirmesi var,masrafı var. Var da var yani. Hele ki yavru olursa çok daha zor olacak herşey. İyi düşünmek lazım. Bunun dışında neden barınaklardaki canlara bir şans vermiyorsunuz?

tika_waylan

Barınaklardaki ve sokaklardaki 10 köpegin 5i Golden ise 3 ü Labradordur. Evet uyumlu ama tuvalet egitimş gezdirmesi enerjisini attırmak ve daha birçok sey..
Barınaktan cok rahat sahiplebikirsiniz eger wc eğştimini verebilirim, her gün gezdirip oynatıp sosyallestirebikirim diyorsanız Golden sahiplenmek istiyorsanız sakın petshoptan almayın ülkemizre her yerde Golden var artık o kadar coklar ki Yurtdısına sahiplendirme adı altında gönderiliyorlar.
Pitbull'a gelirsek. Zor bir ırk evet cok guzeller cok tatlılar ama Bull Terrier ve Pit Bull eğitimi için deneyimli olmak ve güzel sosyallestirmek lazım. Bebekle uyuyan pit bull da var, iyi sosyallesememiş saldırganlasmıs sokakta gecen insana atlatıp ısıran da. Yanlıs anlasılmasın ben onları cok seviyorum imkanım olsa sahiplenmek isterim ama yeterli ilgiyi gösterebikecegimi malesef düşğnmüyorum su an. O Alman Coban Köpeği ile cok farklı.. Golden ya da Labrador'u öneririm kısacaso ama barınaktan ya fa sahiplenditme sitelerinden

Yavru golden olursa çok iyi olur hemen eve alışır zaten :d

abdurrahmany

sınıflandırma şeklin dikkatimi çekti tuhaf! golden kadar uysal irlanda setter yada ingiliz setter uyumlu ve eğitimi daha kolay hayvanlardır. aslında av köpeği olmalarına rağmen mükemmel ev arkadaşı olurlar.

deniz12

Deneyimim var alman coban kopegi besledim

milodelisi

Coban köpeği nerede?

dryascu1

merhabalar bizde beagle var bull terrier de alacagız bence bul terrier (minyatür oanları) eve uygun enerjisi orta bekçilik çok tatlılık 100 çoğu insan çirkin giyor bazıları sempatik diyor ede bakılabılır ben im en sevdigim ırklar bull terrier, mini pinçır,beagle bence alırsanız bull alın çok zekiler

nigar8

Arkadaş sınıflandırmayı biraz farklı yapmış sanırım. Tecrübenin yeterli olduğuna inanıyorsan uzun süredir Pitbull bakıyorum her yönden uygun bir köpek havlamıyor da ama doğru sosyalleşmesi gerekir yeterli tecrüben yoksa pug veya french bulldog önerebilirim

emreztrkk37

Bu köpeklerin hepsi evde bakılabilir. Asıl soru bahçede olamayacak köpekler olmalı. Her köpek evde sizinle yaşayabilir

yarslan

Ankette bull terrier insancıl olanları tercih et

AdaMira

İlk köpek mi bakacaksınız. Golden a çok rahat bakabilirsiniz ilk köpek için ama ilk kez köpek bakmak için dominant [Baskın ırk köpek] bir köpek bakmamalısınız. Golden harici köpekler 2. köpek konumunda olabilir

Havanese_Siri

bence golden veya border collie (bahçeniz var ise) eğer eviniz küçükse cavalier

aycacetin2472

Bnim elimde olsa. En baskın kopek irklarindan secerim. Buyuk ve baskin irklar bnim daha cok hosuma gidiyor