Mama Değişimi - İshal

emreztrkk37

Sahiplendiğimiz zaman adam bize mamasını da vermişti. 15 kiloluk mamanın yarısı bitmiş. Markası Perry Cat daha önce hiç duymadım internette de bulamadım ve yetişkin maması bu yavru 6 aylık. Bende evde olan Pro Plan Junior mama verdim. Hayvan ishal oldu. Mama değişimindendir geçer dedim. 12 saat mama vermedim geçti ama yavru mamasından tekrar yiyince yine ishal oldu. Eski mamasınıda sevmiyor ama ondan verince ishali kesiliyor. Acaba yavrucağın bünyesi yetişkin mamasına alıştı yavru maması kötü mü geliyor.

5 CEVAP

milodelisi

Yaş mamayla arası nasıl? Belki öyle alıştırabilirsiniz.

milodelisi

Ya da science plan ya da royal canın gibi mamalarıda deneyebilirsiniz

milodelisi

Birden bire aniden geçirmişseniz böyle olması normal. Bir gün az miktarda eski mamasından verin. 2. günde yarı ölçek eskiden yarı ölçek yeniden verin. 3. günde ise %75 i yeni mamadan koyun. 4. gündede geçiş yapın. Bizde tam yazdığım gibi yaptık ishal olunca. Şu an bir sorunu kalmadı. Ayrıca Hills'İn I/D mamalarına geçebilirsiniz. Başarılı bir mama ishal konusunda

emreztrkk37

Bende sizin dediğiniz gibi alıştırma süreçlerini denedim ama işe yaramadı sadece yeni mamayı yedi. Çok az koymuş olsamda seçip sadece onları yiyor

Ben yay mamayla karıştırıp veriyordum. Öyle alıştı.