Kedimin Irkı

nildogcat

Kedimin ırkını aslında pek umursamıyorum ama çok soran oluyor ve veterinerler farklı farklı ırk söylüyor biraz kafam karışık.Kedimi sahiplendiğimiz yer Chinchilla dedi ama veterinerimiz ise British Longhair Blue Point diyor.Sizce ırkı ne olabilir?

16 CEVAP

dollfacepersian

Ben çok düşündüm chinchilla olmadığı söylesem mi diye. Çünkü kedisinin doğru ırkını söylediğim birçok insan sanki kedilerine hakaret etmişim gibi bir tepki verdi bana. Chinchilla olmadığı söylenmiş zaten. British olması için kafasının ve tüm vücudun normal bir kediye göre çok iri olması lazım. Patileri bile iri ve geniş olmalı. Bu şekilde ise British olabilir. Değil ise British değildir. Bunun yerine Blue point iran olabilir

dollfacepersian

http://www.scottishfold.com.tr/british-shorthair-scottish-straight-farklari/ Burada British in nasıl olması gerektiği ayrıntılı ve güzel Bir şekilde anlatılmış. Bakarak rahatça anlayabilirsiniz

dollfacepersian

Bence veterinere sormayın. Çünkü onlar hayvan ırkları hakkında değil sağlıkları hakkında eğitim alıyorlar. Facebook dan veya internetten Cattery sahibi yani profesyonel kedi ırkı yetiştiricilerine sorun. En doğru cevabı onlar verecektir bence

Badems

Sizinki için iyi iki seçenek var. Benimkini teşhis edebilen yok :)

Badems

2.5 yıldır benimle gerçi şu saatten sonra ırkını öğrensem nolur. Teşekkürler sizinki de çok tatlı :)

emreztrkk37

Gözleri burnu ağız yapısı tamamen britishe benziyor ama esnerken ki fotoğrtafında zayıf gibi gözüküyor. British longhair olabilir ama daha önce hiç zayıf british görmedim :)

dollfacepersian

Aynen. Bende direk fotoğraflarına baktım bazı fotoğraflarda kesin British dedim ama bazı fotoğraflarda da yok değil dedim. Çünkü yavru bir British olsa bile baya iri olması gerekiyor. Nildogcat size linkini attığım siteye baktınız mı acaba?

dollfacepersian

Demek sizinki de Persianmış. Hoşgeldin persian sahiplerinin arasına:)

Badems

Yok chinchilla degil. Onlarin suratlari biraz daha farkli oluyor. Blue point daha yakin kedinizin cinsine. Nerden sahiplendiniz, size veren kisi biliyordur belki

kediaskim

Aynen bencede longhair bluepoint e benziyor chinchillayla alakasi yok

nildogcat

Sordum ama Chinchilla diyor.Bende British Longhair Blue Point'i araştırdım bugün.Bencede daha çok benziyor.Teşekkürler:)

nildogcat

Maşallah çok tatlı :) arkadaşımın da bir kedisi var bizde ırkını bu sitedeki rehbere bakarken bulduk.

nildogcat

Teşekkür ederim:)

nildogcat

Esnerken ki olan fotoğrafta tüyleri kesilmişti ve 4,5 aylıktı:)

nildogcat

Link e baktım.British'e benziyor yüzü burun yapısı ama bende sizin gibi pek emin olamadım.Haftaya cumartesi kontrolü var veterinerde.Olmazsa veterinere sorarım:)Saolun