Sorunuz Var Mı

vethekmehmetkoc

Vet. Hekim

Merhaba arkadaşlar , sorularınız var ise 1 saat buradayım özel mesaj yazabilirsiniz veya bu başlıktan gönderirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım

47 CEVAP

Badems

2.5 yaşında, cinsini bilmiyorum açıkçası sokaktan sahiplendim. 3 renkli ama tekir de değil yoğun tüyleri olan bir melez diye düşünüyorum. Gündüz çok nadir mama tüketiyor hep böyleydi aslında, geceleri daha çok yiyor bu yüzden akşamdan akşama koyuyorum mamasını kabına. Suyunu da güzel tüketiyor, az içmiyor. N/D az tahıllı tavuklu narlı kısır kedi maması kullanıyoruz

Badems

Çok teşekkürler :)

simoda

Mehmet Bey kolay gelsin. Az once soru bolumunden bır soru paylaştım ilgilenme sansınız var mı acaba?

Cevaplandırdım

kedilikizzz

Kısırlaştırmak istiyorum evet ama kedim rahatsızlık geçirdiği için en ufak bi stres ölüm riskini bile getirebilir :( kaldırabilir mi nasıl olur ve fiyatları nasıl acaba

dollfacepersian

Şuan gözleri normal gözüküyor. O durumda olduğunda çekip atacağım. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim

dollfacepersian

Birde kaybolduğu gün gece kendisi geldi. Hiç bir sorunu yok. Gayet iyi

pinarcaya

Disi tekir kedim 2 hafta sonra 1 yasina giriyor. Bu yastaki bir kedi icin 5 kg normal mi acaba?

Kısırlaştırılmayan kediler de çok normal değil aslında bu kadar kilo alması diyetini öğünlü verelim sürekli önünde durmasın ve yediği miktar 60-65 gramı geçmesin daha detaylı bilgi için mesaj atabilirsin

emreztrkk37

Merhaba 6 aylık kedim için öğrenci bütçesini çok aşmayan mama önerebilir misiniz ? Irf farkeder mi bilmiyorum ama cinsi british

emreztrkk37

he birde bu ufaklık çok yiyor dana gibi olucak ne kadarı normal

milodelisi

Merhaba herkes soruyorken sorayim dedim bende. 3 aylık bir kedi günde kaç gr yemeli? 700-800 gram yavrular şu an. Önerdiğiniz Lavital kitten kullanıyoruz. Ayrıca hepsi sokak kedisi, en son bugun veterinere gittik mantar, üst solunum yolu enfeksyou gibi sorunları çıktı. İsterseniz mesajlardan detaylı bilgilerini yazarım:) Yani bağışıklarını destekleyici,ishal yapmayacak ne verebilirim? Direk gimcat mi vermeliyim?

milodelisi

Ayrıca ne sıklıkla yaş mama vermeliyim? Vom Feinsten kitten aldık çok iyi yorum duyduk diye. Görüşlerinizi alabilirmiyim:) ?

polo

selamlar perşembe akşamı oglum idrar yapmada zorluk yaşamaya başladı ve bütün gece sürdü masaj yaptım başında bekledim ama 2 gibi uykuya yenik düştüm ve sabah şok bir manzara ile nerdeyse ölecektim ıkınmaktan kalın bagırsagı azıcık dışarı çıkmış üstüne yapmış ama genel saglık durumu iyiydi hala oyun peşindeydi hemen veterinere koştum idrar yolu enfeksiyonu olmuş hemde gazı var sonda takıcaz korkmanıza gerek yok oglunuzu iyileştiricez dedi üç gün orda kalacakmış canımdan can gitti ama bekliyorum hala stress falan diyor ama 165metrekare evin heryeri onun hills ve proplan mama karışımı veriyorum bol su içer oyun oynar bir ne oldum anlamadım ve bundan sonra ne yapmam gerek hiç bilmiyorum veteriner korkmayın dedi ama yüregim hala agzımda bu durumu yaşayan birinin ne yapması gerek

5-6 aylığa kadar sınırsız koyabilirsiniz kediler kendilerini ayarlarlar. Mantar olan bölgeler veterinerinizden mikostop isteyebilirsiniz yada eczaneden lamisil sprey alabilirsiniz bağışıklığını güçlendirmek için ise imuneks kullanın en az 1 ay 0.5 cc hepsine ağızdan içirebilirsiniz proplanların çoğu optirenaldir hangisini kullanıyorsunuz kedinizin ırkı nedr kaç yaşında ve mama neyli