Kedi Tırnak Makası Ve Diş Fırçası

harikayanadur

kedimin tırnakları kesmeye, dişini fırçalamaya kaçıncı ayda başlamam lazım?

8 CEVAP

Tırnak kesimi ciddi bir iştir. dışarıya çıkan kedilerde çok fazla önermiyoruz evde bakılıyorsa eğer bir klinikde hekim tarafından gösterilmesi daha doğru olacaktır burdan mesaj ile tarif ederim ama yanlış bir uygulama yaparsın. diş fırçalamaya gelince de kuru mama veriyorsan eğer diş fırçalamana gerek yok kuru mamalar ağız ve diş sağlığını çokca güzel korumaktadır.

Badems

Şu an tırnaklarını siz kesemezsiniz, yeni sahiplenmediniz mi ? Veterinerde birkaç kere kestirip iyice öğrenip siz kesebilirsiniz ancak. Pembe kısmının kesilmesi demek kanama olması demek. Durdurulamayan durumlar bile olabiliyor. Diş fırçasıyla gereksiz bence hiç kullanmadım zaten kaliteli mamalar tartar oluşumunu önleyip diş sağlığını koruyor.

patkam

eğer tırnaklarını gerçekten kesmek istiyorsanız önce veterinere götürün veterinerden iyicene öğrendikten sonra siz kesmeye başlayabilirsiniz diş fırçalamaktada bende kedilerimin dişlerini fırçalamıyorum:)

dilalya

benim kedim tırnak kesimi ve diş fırçalamaya izin vermiyor. bence tırmalama tahtası ve kuru mama yeterli ikisi için.

harikayanadur

yok ben kesemem zaten ilk tabi ki veterinere götüreceğim ancak sonrasında ben yapmalıyım. diş fırçalamaya ne zaman başlamam lazım. buarada sürekli kuru mama ama arada farklı öğünler veriyorum. birde diş macunu için belirli bir markayı öneriyor musunuz?

Badems

Yazmıştım ama ters anlaşıldı galiba. Ben dişlerini fırçalamıyorum ki diş macunu önereyim, kaliteli mama kulladığım için gerek görmüyorum.

harikayanadur

yok ben mehmet bey e sormuştum zaten siz üzerinize alındınız galiba

dollfacepersian

https://kedilibirhayat.com/tag/kediler-icin-agiz-ve-dis-bakimi-urunleri/ Kedili bir hayat blog sahibinin araştırmasına göre Türkiye de şuan doğal yollarla korunan ve gerçekten sağlıklı kediler için ağız bakım ürünü yok. Fakat ağız ve diş sağlığı kediler için çok önem taşıyan bir konu. Tırnak makasına gelince ben de evde kesmeye başlayacağım ve bende ürün konusunda kararsızım