Ne Yapmalıyım?

Goupe

Arkadaşlar kusura bakmayın forumda çok soru soruyorum yeni kedi aldığım için ve birazda bilgisizim. Benim kedim hiç kucağımdan ayrılmıyor şuanda kucağımda yavru olmasına rağmen koşmuyor. Kucağımdan indirdiğimde veya ilgilenemediğimde sürekli miyavlıyor kucağıma alınca mırlayıp susuyor. Sabahları okula giderken çok bağırıyor ne yapmam lazım. Belli etmeden evden çıkamam çünkü yorganın altında benimle yatıyor. Başım küçük bir belada :D

6 CEVAP

Badems

Siz evde yokken bütün gün uyur merak etmeyin. Yavru olduğu için anne sıcaklığı arıyor, kucak istemesi en doğal hakkı. Biraz büyüsün kucağa gelmeyecek

dollfacepersian

Yatağına dediğim şeyleri koyarak deneyin isterseniz,yavru kedilerde işe yarayan bir yöntemdir. Oyun oynamasına sevindim. Hareketli kedi özellikle kısırlaştırma operasyonundan sonra çok iyidir. Kilo almayı önler çünkü. Kuşa bir şey yapacağını sanmıyorum ama yinede dikkat etmek lazım

dollfacepersian

Kapalı yumuşak bir yatak alın,içine orta sıcaklıkta su ile dolu sıcak su torbası ve çalan bir saat koyun. Çok küçük olduğu için annesini arıyor. Bence sizinle uyumasın ,hiç belli olmaz üstüne dönebilirsiniz uykusunda. Yavru olduğu için kendi bunu ayarlamakta zorlanır.
Birde gece uyumadan önce bol bol yorun ki sabah sizin peşinizden koşup bağıracak enerjisi kalmasın

Goupe

Kedim çok küçük değil yani yeni doğmadı 2-2.5 aylık falan. Yatağı var şu kedi otu mu ne ondanda var içinde ama girmiyor. Birde sadece ben kucağıma alınca veya sandalyemde uyuyor geceleyin uyanıp abimin kuşunu tırmalamış :D Şimdi abimin odası kapalı ve kuşu yükseğe koyduk gidemez birdaha.

dollfacepersian

Yatağı kapalı mı? Birde kuş konusunda oynamak mı istiyor yoksa avlamak mı ?

Goupe

Yatağı kapalı birde yediği önünde yemediği arkasında :D ne bulsa oynamaya başladı şimdi heralde kuşu haraketli görünce oyuncak sandı.