Acil Yardım :) İdrar Yolu Enfeksiyonu....

polo

selamlar perşembe akşamı oglum yani 10 aylık kedim idrar yapmada zorluk yaşamaya başladı ve bütün gece sürdü masaj yaptım başında bekledim ama 2 gibi uykuya yenik düştüm ve sabah şok bir manzara ile nerdeyse ölecektim ıkınmaktan kalın bagırsagı azıcık dışarı çıkmış üstüne yapmış ama genel saglık durumu iyiydi hala oyun peşindeydi hemen veterinere koştum idrar yolu enfeksiyonu olmuş hemde gazı var sonda takıcaz korkmanıza gerek yok oglunuzu iyileştiricez dedi üç gün orda kalacakmış canımdan can gitti ama bekliyorum hala stress falan diyor ama 165metrekare evin heryeri onun hills ve proplan mama karışımı veriyorum bol su içer oyun oynar bir ne oldum anlamadım ve bundan sonra ne yapmam gerek hiç bilmiyorum veteriner korkmayın dedi ama yüregim hala agzımda bu durumu yaşayan birinin ne yapması gerek

2 CEVAP

İdrar yolu enfeksiyonu olduğunu nasıl anladı onu merak ettim . sonda ile idrarı boşaltır o kolay bir şey değil ama idrar yolu enfeksiyonunda uzun süreli antibiyotik kullanılması ve nedenlerinin çok derin araştırılması gerekir

polo

özellikle erkek kedilerde çok sık görüler idrar yolu tıkanması internet üzerinden bu anlamda 50 tane yazı okudum sanırım o bana anlaşılır olması için böyle söyledi sabah götürdüm ilaç verip bekledi tahlil sonuçlarına göre sondayı akşam üzeri taktı görmeme izin vermedi endişelenme bi kaç gün yanımda kalsın dışkısını kontrol edicem antibiyotik vericem dedi ben çok agladım ama o gayet olumlu konuştu yinede araştırmadan duramıyorum çok sık yaşanmış ve ölümle sonuçlanmış bir sürü vaka var forumlarda benim benim için sizin yorumlarınızda degerli idrar kesesi dolu gazıda var dedi onu boşaltıcaz agrısı geçicek ve beklicez dedi bagırsak içe dönmüş az bi kızarıklık kalmış sadece ama ama onu sabah o şekilde gördügüm anı asla unutmam kendi kanımdan bir can olsa bu kadar sevemezdim onu ona çok baglıyım çok