Sorular Sorular 2

dollfacepersian

Tek tek yerine toplu soracağımı unutup forum açtım ama sadece bi tanecik:)
Neyse daha sormak istediğim sorular var.

  1. Kedimin mama kasesi geldiğinden beri bir odanın kapının arkasına doğru yerde duruyor. Tam geçiş yerinde olduğu için toz kalkıyor ve alan çok dar. Yanına bir suru ıvır zıvır koyuyorlar. Ben kaldırıyorum ama yine koyuyorlar. Ben bayadır bu durumdan rahatsız oluyordum ama uygun yer yoktu. Sonra aklıma kasenin yanındaki koltuğu çekmek ve iki koltuk arasında alan açmak geldi. Benim çok hoşuma gitti ama kedim sanki daha az yemek yiyor ve odaya girdiğinde hep eski yerine bakıyor. İyilik yapayım derken kötülük mu yaptım? Alışır mı ?
    2.Kedimin dışkısı çok berbat kokuyor. İlk zamanlar var mıydı bilmiyorum ama ben almıyordum koku. Belki de kokulu kumdan. Aşılarını düzenli oluyor,kuru mama ve haftada bir kutu yaş mama yiyor. Mamadan kesinlikle değil. Çünkü bayadır var bu koku ve mama değiştirmemle gitmiyor. Nedeni ne olabilir?

  2. Aynı şekilde ağız kokusu çok berbat. Veteriner yardımcısı dişlerinin çok sağlıklı olduğunu falan söyledi ama hiç bilmiyorum. Diş etleri açık uçuk pembe,diş kökleri kırmızı renkte. Dişleri sarımtırak .

  3. Kedimin geçmeyen bir kaşıntısı var. Sadece boyun,ense ve yüz bölgesi kaşınıyor. Parazit aşılarını düzenli oluyor.

  4. Tüyleri çok gür ve uzunken mart ayında tıraş ettirdim zararlarını bilmeden. Tüyleri eski haline dönmüyor ve çok yavaş uzuyor. Nedeni ne olabilir ve bunu için kullanabileceğim bir ürün var mı?

  5. Geceleri tuhaf bir sesle bağırıyor,yanına gidiyorum oturuyorum yok, yaklaşsam bağırarak kaçıyor. Oyun oynamak biraz rahatlatıyor ama yine devam ediyor. Özellikle bu gece çok kötüydü. Ne istediğini hiç anlamadım ve beni çok yordu. Neden böyle yapıyor?

  6. Çok susuyor. Su pınarı kullanıyorum ama her gördüğü ısısı fark etmeden suyu içmeye çalışıyor. Deli gibi bu konuda.

Sanırsam şimdilik bu kadar. Cevaplarsanız çok sevinirim. Bu konular aklıma çok takılıyor çünkü

24 CEVAP

Badems

Ben veterinerimden satın aldım 2 yıl önce, o da bunu kullanıyor. Yastıklık tüy çıkartıyor, daha iyisini görmedim ben açıkçası.

dollfacepersian

Önce şu vitamin eksikliğinin düzelmesini bekleyeyim diye düşünüyorum. Vitamin eksikliğinin düzeldiğini nasıl anlayacağım bilginiz var mı acaba?

dollfacepersian

Anladım. Bunun iki farklı başlığının olma sebebi nedir? Ne için kullanılıyorlar?

Badems

Eksiklikten kaynaklanan belirtiler düzelmeye başladığında ve ortadan kalktığında :) Nelerdi sıkıntılarınız tam hatırlayamıyorum ama başka türlü anlamak zor olur

dollfacepersian

Yani yabancı cisim yemek istemediğinde anlayacağım. Bunun haricinde bir şey yoktu benim gördüğüm. Birde düşük bünyesinin düzelmesini istiyorum. Peki bunu nasıl anlayacağım? Çok soru sorduğumun farkındayım ama kafama takılıyorlar ve veterinere soramıyorum. Siz ondan daha tatmin edici , mantıklı ve rahatlatıcı bilgiler veriyorsunuz bana. O yüzden size danışmak istiyorum

Badems

Tabii ki sorabilirsiniz ben de sürekli böyle arayış içindeydim sıkıntım olduğunda, kimseyi bulamıyordum sorucak ne yazık ki. Ondan pek emin değilim ama sanırım daha canlı, daha hareketli ve mutlu olduğunun farkına varırsınız her türlü. Gimpetin başka ürünleri de var biliyor musunuz bilmiyorum, taurine paste vs. Denemek lazım aslında bazı sitelerde indirimli ve 1+1 gibi seçenekler oluyor. Hepsi de toparlar bence kedinizi. Ben multivitaminin gücüne inanıyorum, çok canlı bir kedi olacak bence kendini toparlayacak.

dollfacepersian

Anladım. Aslında hareketli bir kedi baya ama çok mutlu olduğunu düşünmüyorum. Yüzünde derin hüzünlü bir ifade oluyor çoğu zaman. Az önce yerde otuyordu yine aynı ifadeyle,sevmek için normal bir şekilde eğildim. Bir anda gözleri kocaman oldu,vücudunu kastı,gözünü vücuduma dikti ve kaçma pozisyonu aldı. Böyle ani korkmaları,tedirginlikleri beni çok üzüyor. Kabuslar görmesin,yüksek bir ses duyduğunda yüzünde o dehşete düşmüş ve her an ona zarar verilecekmiş gibi bakmasın istiyorum. Bazen yanına oturuyorum iyi duruyor,sevinip elimi uzatıyorum,Yine o ifade. Ne yaptılar neden yaptılar bilmemek ayrı bir şey zaten.
Gipmet in taurin tableti ,taurin pastlesi ve taurinli ödülleri var. Omega 3 vb vitaminler içeren ödül mamalarına var. Ben acaba fazla mı olur diye düşünüyorum. O yüzden kullansam mı bilemedim ama dediğiniz gibi birkaç vitamini dönüşümlü kullanabilirim sanırsam. Çok teşekkür ederim. Bu arada klinikten ayrılan veterinerim İstanbul da kendi kliniğini açmış ve evlenmiş. Akay Veteriner Kliniği. Hiç duydunuz mu acaba? İstanbul saydınız sanırsam,o yüzden sorayım dedim

Badems

Duymadım hiç, baktım internetten Beylikdüzü'ndeymiş sanırsam bize çok fazla uzak. Travmaları zamanla azalır sevginizle merak etmeyin neler yaşattılar kim bilir.

dollfacepersian

Aslında bu azalmış hali. Eskiden çok az sevmeye izin veriyordu,uykusu kuş uykusu gibiydi bir seste hemen uyanıyor,dokunursak dehşete kapılmış bir şekilde uyanıyordu.Şimdi o zamana gore çok daha fazla sevdiriyor ve derin uykuya yatıyor. Dokunabiliyorum da Yabancı birini görse anında kaçardı,şimdi bazen içeriye giriyor ve bizimle otuyor. Bazı insanları zorla koklamaya,sevmeye çalıştığı bile oldu. Bunların hepsi kediden çok korkan insanlar nedense. Bize dokunmaktan özellikle biz uyurken çok çekiniyordu. Şimdi sevgi için uykumuzdan uyandırdığı oluyor. Sorun şu ki bir korkuyor bir kokmuyor aynı şeyden. Bazen çok cesur bazen aşırı ürkek oluyor. Kestiremiyorum yani davranışlarını