Kedimin Tırnağı Lütfen Bakar Mısınız?

dollfacepersian

Kedimin tırnaklarını ve pati altlarını günlük kontrol ederken bir tırnağının tuhaf göründüğünü fark ettim. Sanki ortadan ikiye ayrılmış ve kanamış gibi. Ama kardeşim tırnağının yenilendiğini ve orta kısımsa yeni tırnak çıktığını söyledi. Hiç anlamadım. Lütfen biri bakıp ne olduğunu söyleyebilir mi?
Telefonumdan resmi buraya atamıyorum. Profilimin pet kısmına koyacağım. Oradan bakabilirsiniz..

14 CEVAP

dollfacepersian

Hiç bilmiyorum,daha önce böyle bir şey olmamıştı. Veteriner açık olmadığı için goturemedim. Bakacağım artık

Nayeli

ben de geçen trixieden aldım ama memnun kalmadım:( nedense zor kesiyor sanki keskin değilmiş de ben tıranğı zorluyormuşum gibi. baktım zorlanıyorum. normal minik tırnak makasını aldım. tık tık kesildi:)
bu arada dikkat edin, tırnak kesme şekli çok önemli. kesme yönü makası kullanma şekli vs internette video ve görseller var : link ekliyorum iki tane...
Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Nayeli

Resim göremedim

dollfacepersian

Resmi yarışmada görünce ne olduğunu anlamadığım için kaldırdım.Tekrar koyacağım. Bu arada yarışmaya katılmadığım halde resim nasıl orada göründü sizce?

Nayeli

Yüklenen tüm 'petlerim resimleri' oraya dahil ediliyor anladığım kadarıyla
Soru yazarken ilk çıkan pencerede soruyu tamamlamadan önce resim yükle opsiyonu çıkıyor onu kullanmayı deneyebilirsiniz

dollfacepersian

Resim adresini girin diyor. Resmi telefonundan koyacağım için adres bağlantısı gibi bir şey yok. Şimdi profilime koyacağım

kedilikizzz

Profil fotoğrafı olarak kullandığımız fotoğraflar dışında yüklediğimiz diğer bütün fotoğraflar yarışmaya katılıyor arkadaşlar.

kedilikizzz

Tırnağa ne olduğunu anlayabildiniz mi ? Baktım da biyere takıp zorlamışsa kanamıştır tırnağı. Benim kedimde hiç ortadan yeni tırnak çıkmadı. Sadece tırnakları çatlayıp çatlayıp dökülüyor o şekilde yenileniyor. Tırnaklarını düzenli kesiyorum fakat yine de o törpüledikte çatlayıp yenileniyor. Diğer açıdan hiç yeni tırnak çıktığına rastlamadım. Kanadıysa geçmiş olsun.

Nayeli

Resmi gördüm açıkcası gerçekten tuhaf görünüyor
Çok uzun muydu? Bir yere takılmış olmasın

birşeyleri tırmalarken takılıp çatlamış olabilir

dollfacepersian

Tırnaklarını veterinere kestiriyorum ama iyi kesemiyor sanırsam. Çünkü şuan sağa sola takılıyor yeni kestirmiş olmama rağmen. Şuan o 3 parça birbirine yapışmaya yani düzelmeye başladı. Bundan sonra kendim keseceğim tırnaklarını

Badems

Bence tırnakları kırılmış kesilirken, evde bir yerleri tırmalarken de zarar görmüş. Bu arada ben de geçen gün öğrendim, tırnak makaslarını belli bir süre sonra değiştirmek gerekiyormuş esnediği için kırıyormuş tırnağı. Ben de yeni aldım bundan dolayı

dollfacepersian

Badems
Bundan önceki tırnak kesiminde resmen tüm tırnaklarını ikiye ayırarak kırdı. Bunda uyardım dedim diğer tırnak makasıyla kesin bu kırıyor diye öteki ile yapamadığını,dikkat edeceğini söyledi. Bu sefer de dikkat edeyim derken hem kırdı hem kesemedi demekki.
Veterinerimden gerçekten hiç memnun değilim. Şu ana kadar nerdeyse hiç bir soruma mantıklı ve tatmin edici bir yanıt alamadım. Aynı soruyu birçok kez sormama rağmen. Bu konuda"Sorular sorular 2" başlıklı bir forum açmıştım. Rica etsem bakabilir misiniz? Sizin fikrinizi merak ediyorum da

dollfacepersian

Nayeli
Teşekkür ederim. Çok yararlı oldu bu bilgi:)