Baticon

Nayeli

Kızındaki mantarla baş etmeye çalışıyoruz
2.doz aşımızı da olduk, ve baticon ile temizlemeye devam. Ama kızım kınalı kuzu gibi oldu ya :)
Oğlumda da mantar çıkmıştı ve baticon izi aylar geçmesine rağmen tüylerinde duruyor :-/
Baticon yerine başka bir şey yok mudur?

7 CEVAP

Benim oğluşumda da mantar vardı, hatta siz cevap yazmıştınız krem sürmem ile alakalı, bilmem hatırladınız mı? :) Ben hiç bir şey sürmedim tasma vs hiç bişi de takmadım. Düzenli beslendi, yıkamadım bile sadece pudraladım. Bazen şampuanlar da kötü etki yapıyormuş, veterinerim öyle söyledi. Şu an tüylenme başladı orda çok mutluyum :) Bi de tabletler varmış krem dışında kullanılan, benim oğlanda çok ilerlemediği için kullandırmadı bişi ama bi danış istersen, bazı durumlarda iğne tedavisi bile uygulanıyor dedi çünkü.

Nayeli

evet maalesef iğne tedavisi oluyor. iki kere mantar aşısı yaptırdım. çünkü henüz 3 haftadır bende ve kendisini toparlamaya çalışıyorum. kulakta uyuz + mantar ve boyun kısımında mantarlı bölge çok. bünye çok zayıf kalmış vitamin ve ilgi ve iyi mama ile toparlamaya çalışıyoruz. umarım mantar bir an önce geçer...

çok geçmiş olsun, umarım bi an önce sağlığına kavuşur..

Nayeli

teşekkürler

patisu35

veterinerim micostop adlı bir sprey verdi bana bende şuan mantarlarıyla uğraşıyorum öylede alabilirsiniz yakalık kullanıyormusunuz bu arada yalamamalrı şart

emreztrkk37

Casperın ağzı yüzü karnı sırtı bacakları heryeri mantar olmuştu yavrucakta çıkmayan yer kalmamıştı. Casper beyaz renkli bir kediydi ama baticonu kestikten sonra birkaç gün içinde iz falan kalmamıştı. bembeyaz tüyleri geri gelmişti. Krem çok etkili olmuştu.
TRICOPOM du sanırım kremin adı

Nayeli

Kremi veterinerden mi eczaneden mi almıştınız