Hemen Hemen 3 Gündür Aç Olan Yavru

K4ra

Herkese merhaba, bizim binanın tuvalet havalandırmasına yavru sayıla bilecek bir kedi düşmüş, ve 2-3 gündürde orada kalmış benim hiç haberim olmadı hatta çıkarıldığındada haberim olmadı, itfaye çıkartmış ve bizim çatıya salmış, hayvan çatıdan inemediği için bizim çatıdaydı ve dışarı çıkamıyordu bende görünce çatıda besledim binadakiler anlattı olayı, kedi çok sevimli ve yemek verdiğim için bana alıştı bende yıkadım ve eve aldım(dayımın birçok kedisi var kedi yıkandıktan sonra nasıl kurulanır vb ondan öğrenmiştim zaten) bu kedinin şimdi piskolojisi nasıldır nasıl davranmak gerekli herşeyden ve herkesten korkuyor benden iste tam aksine sürekli kucamda durucak kafasını elime falan sürtüncek, bu kedinin piskolojisi normalmidir değilse nasıl bir yok izlemek lazım?

7 CEVAP

Selinnio

Ne zaman aldınız eve?

yarslan

İhtiyları:kum havuzu tırnağını sürtcek bişey vb karşılanırsa ve eğer iyi bakarsan bakamayınc asokağa falan atmassan ve iyi eğitirsen normal bir kedi olur tabi seninde çok iyi arkadaşın

Selinnio

Daha ilk günü yavru olduğu için adapte olur siz ona hep sevgiyle yaklaşın enerjiyi hissedecektir

dollfacepersian

Size mesaj attım bakarsanız sevinirim

K4ra

Dün kurtarılmış, bugün aldım eve.

dollfacepersian

Kedi travma yaşamış bir kedi.Yani psikolojisi normal değil.Travma etkileri azalıp geçebilir veya sadece bir düzeye kadar azalıp etkileri devam edebilir
Bende travma yaşamış bir kedi sahibiyim. Eski ailesi travma yaşadığını fark etmemiş ve daha da kötüleştirmiş durumu. Ben sahiplendiğimde 8 aylıktı. İlgi ve sevgiyle,korktuğu şeyler konusunda korkusunu yenmesine yardımcı olarak travma etkilerini büyük oranda azaldı fakat hâlâ korkak bir kedi. Sadece daha az korkak. Kedim şuan 1,5 yaşında ve bu durum böyle kaldı. Başka birinin travmalı kedisi de 2,5 yaşına gelmiş olmasına rağmen travma etkileri devam ediyor.
Sizde de büyük ihtimalle bu şekilde olacak. Yani her zaman korkak bir kediniz olacak. Fakat dediğim gibi ilgi,sevgi,korktuğu şeylerde korkusunu yenmesine yardımcı olursanız travma etkileri minimuma inebilir.
Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bana mesaj atabilirsiniz.

K4ra

Evet, şuanda herşeyden çok korkuyor, kuşlar bile korkuta biliyor kediyi, bakamama gibi birşey söz konusu değil en kötü ihtimal ile dayıma veririm zaten kediler oda çok seviyor evinde birden çok kedisi var, bugün siteden bir kaç sipariş verecektim Cumartesi olması nedeni ile ve dayıma ulaşamadığım için sipariş vermedim, kediye balık ve ciğer verdim siparişler gelene kadar balık ve ciğere devam etsem sorun olur mu?
Birde aşşağıdaki listeyi inceleyip eksikleri ve hataları söylerseniz sevinirim.

Mama: https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/royal-canin-kitten-36-yavru-kedi-mamasi-2kg.html
Kum: https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/pisipisi-topaklanan-ince-taneli-kedi-kumu-10-kg.html
Tırnaklarını kaşıması için oyuncak: https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/cat-hause-kedi-tirmalamasi-42x30x30cm-sari-t1.html
Tüyleri için tarak: https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/furminator-uzun-ve-kisa-tuylu-kedikopek-icin-tuy-toplayici-tarak-45cm.html