Kedimi Nasıl Eğitebilirim? (Tuvalet Eğitimi)

kedimi nasıl eğitirim

12 CEVAP

Goupe

üstteki yoruma katılıyorum daha temiz olması için kedinin psikolojisiyle oynamayın. 2 kürek kaldırmak size bir zarar vermez.

Goupe

Hem kedin klozete yaparsa ishal olup olmadığını veya çişinde kakasında bir sorun olduğunda gözlemleyemezsin.

lalegcmnn

cityykıtty dıye bır aparat satılıyor marketlerde bulamazsan eger ınternette kolaylıkla bulabılırsın pahalı bırsey de degıl 25 lıraya satılıyor. o aparatı aldıgın zaman zaten kendıılıgınden ogrenmeye baslıyor sen sadece aparatın kenarlarına kum koyuyorsun ve haftada bır delık acıyorsun uc hafta sonunda aparatı kaldırdıgın zaman alısmıs oluyor. benımkı alıstı neredeyse sekız aydır klozete yapıyor arada unutup yere yaptıgı oluyor ama olsun o kadar da :)

o kumu nereye dökeceğiz kulözetemi

Goupe

Eğer kuma alıştırmak istiyorsan kakasını yaptığı yeri iyice silip kakasını kuma koy. Patilerini falan iyice deydir. Daha sonra kendi kokusundan alışıyor oraya.

lalegcmnn

kumu aldıgın aparatın kenarlarına döküyorsun

dollfacepersian

Kitty cat ürünü kullanıp kediyi klozete alıştırmak doğasına aykırıdır ve psikolojisinin etkilenmesine sebep olabilir.
Kedi içgüdüsel olarak kuma yapar. Yapmıyorsa büyük ihtimalle psikolojik veya sağlık sorunu vardır. Evde ilgisiz kalma,yeni birinin gelmesi/gitmesi,eşya değişimi vb. psikolojik sebeplerdir. Bunlardan biri yoksa bir veteriner kontrolü iyi olabilir

eliftopal_

Ben de üstteki yoruma katılıyorum.Kürekle temizlemek kolay iş,2 günde bir kumun etrafını süpürmek de çok zor olmasa gerek ?

dollfacepersian

Lalegcmnn
Kediler nereye tuvaletlerini yapacaklarını unuttukları için tuvaletlerini yere yapmazlar. Bunu çoğunlukla bir şeyden rahatsız oldukları için yaparlar. Bence rahatsız olduğu şeyde tuvaletini klozete yapmak zorunda bırakılmak.
Ben sırf kum temizlemek zor geliyor ve ortalık kirlenmiyor diye hayvanın doğasına aykırı bir şey yapmayı doğru bulmuyorum

Enez

kediler saten kolay tuvalet eğitimi verilir ben kedi köpek besledim kedi 1 günde hemen eğitimi aldı

fgpretch

çok basit aslında bi köşeye kumu koy bi köşeye kedini o kedi içgüdüsel olarak gider oraya yapar

kedilerin büyük sıkıntıları yoksa tuvalet eğitimleri olmaz ki. içgüdüsel olarak eşeleyecekleri bir yere tuvaletlerini yaparlar (kedi kumu, toprak vs...)