Kedileri Dişleri Fırçalanırmı

arkadaşlar kedi bakmakda daha yeniyim lütfen en kısa süerde cevaplarınıız bekleiyorum

11 CEVAP

tika_waylan

Benim kedimin de agzi kokmaya basladi ama 5 aylik dis cikartiyordur belki de ondandir bir soru yazmistim boyle bir ihtimal olabilir yazfi bir uye.
Dis macunlari eger zararliysa Turkiye'dekilerin hic bulasmamak en iyisi. Kuru mama tartar icin iyi diye biliyorum

Kaliteli bir mama kullandığınız sürece diş fırçalamnıza gerek yok kuru mama zaten diş taş oluşumu ve tartar oluşumunu engellemektedir rutinde kedinin dişleri fırçalanmaz

eliftopal_

Ben de yeniyim ve şu ana kadar kedimin dişlerini hiç fırçalamadım,iyi gidiyoruz ve dişlerinde her hangi bir problem oluşmadı.Fırçalamasan da olur yani :)

dollfacepersian

Fırçalanır tabi. Buradan bakabilirsiniz http://patisev.blogspot.com.tr/2013/01/kedi-ve-kopeginizin-agiz-bakimi-ile.html?m=1
Fakat şuan Türkiye 'de doğal ve zararı olmayan kedi diş macunu yok. Kedili bir Hayat blogunda okumuştum. Blogu kediler hakkında her türlü bilgi için kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Çok yararlı ve doğru bilgiler içeriyor

Goupe

Bizim kedinin ağzı çok kötü kokuyor dişlerini fırçalasak geçermi

harikayanadur

bende diş fırçası getirttim ancak macuna daha karar veremediğim için beklemede.

kedilikizzz

Gerek yok bence diş fırçalamaya yine de siz bilirsiniz ama zorunluluk değil yani.

abdurrahmany

peki mehmet bey kuru mamadan hariç başka öğünler kullanıyorsak hangi marka macun önerirsiniz.

dollfacepersian

https://kedilibirhayat.com/tag/kediler-icin-agiz-ve-dis-bakimi-urunleri/
Bu yazıdan sonra Türkiye deki kedi diş macunlarına hiç bulaşmamak gerek diye düşünüyorum. Ben fırçalanması taraftarıyım. Çünkü üstte ki yorumundaki linkte ve şuan attığım linkte bahsedildiği gibi ağız kirliliği bir çok hastalığı sebep oluyor. Kuru mama temizliyor evet ama yinede ağız sağlığında sorunlar olabiliyor.

Trixie köpekler için uygundur

o zaman kedilerin dişleri fırcalanmaz mı? sadece dişeler için kurumama ve kaliteli bir mama gerekiyorsa siz hangi mamları öneririsiniz?