Bir Köpek Almak İstiyorum Sizce Hangi Irk Daha Uysal Olur.❗ ;D

Tugba13

Bu benim ilk hayvanım olucak❕❗❗

17 CEVAP

AdaMira

Aile durumunuza en uygun köpeği seçebilirsin. İlk köpek baktığın için maddi durumuna da önem vermelisin. Baskın ırk bir köpekle başlarsan çok büyük sorunlar çıkar bu ırklar husky/rotweiller/kangal/pitbull/alman kurdu/ Dogo argentino olmamalı. Daha uysal ırklar ile başlamalısın

abdurrahmany

golden retriver, irlanda setter, ingiliz setter 3 üde evde oldukça uysal hayvanlarda benim irlanda setterımın sesini daha apartmanda kimse duymamıştır mesela. :) golden larda gençlik çağında bunalımlar olabiliyor ve fazla ilgi beklerler iyice araştırma yapıp öyle değerlendirin lütfen :)

dollfacepersian

Bu aslında eğitimle ve bakımla ilgili. Liderlik iyi sağlanır ve bakımı iyi yapılırsa her köpek hayat uysaldır.
Fakat yinede ırk önermek gerekirse Retriever grubu(Golden,Labrador vs) ve gerçekten enerjisini atmasına yardımcı olabilirseniz beagle ilk köpek olarak uygundur.
Birde konu dışı ama profilinizdeki yaş doğru ise Ygs ye hazırlanacaksınız /hazırlanıyorsunuz. Yoğun çalışma dönemi+köpek çok zor olmayacak mı sizin için?

Goupe

Golden alabilirsin

ovulkayaalp

Shih tzu yu araştırın isterseniz. Fotoğraflar için de benim profilimde kızımın fotoğraflarına bakabilirsiniz :)

Selin_and_Sans

Golden retrevier

Duranlar

Border koli en akıllı köpektir sahibisini dinler eğitmesi kolay dost canlısıdır

Ysiva

Evde besliycekseniz tabiki maltes

Gofretsla

Cocker benımkıde öyle daha yavru

sokak köpeği der susarım. inanılmaz uysal ve canayakın olurlar. sokaktan edindiğiniz için de size minnet duyarlar. bir yere gitmezler. hele ki barınaktan alırsanız daha da bağlanırlar.

ruffy01

Nerde besleyeceğinize bağlı evde bakılacaksa border collie, golden retriever. Tüy sorununun az olmasını isterseniz de maltese terrier.

tika_waylan

Barinaklarda Golden Retriever, Labrador, Terrier bulabilirsin. Apartman ise kucuk irk terier kopek daha rahat olur. Onerim asla pet shoptan sahiplenmemen.

kediaskim

Bence pekines

Gofretsla

ilk kez köpek bakacaksan küçük ırk olmaz haliyle baskın ırk hiç olmaz küçük ırk(maltese,shıh tzu vs) büyük ırk(pıtbull,amerıcan staffordshıre,dogo gibi) ama orta ırk bakabilirsin(cocker,beagle ,golden,labrador,labradoodle,rus finosu) gibi lütfen orta ırk al büyük yada küçük ırkla başlama daha fazla bilgi için youtubeden krl köpek ailesinin videolarını seyredersen daha kolay olur seçimin

turew

Cavalier king charles spaniel,apartmanda yasiyoruz,cok akillilar.
Fakat satin almayin sahiplenin lutfen.
Sevgiler.