Scottish Fold Kedi Yavrusu İçin Kum Ve Mama Önerisi

Bir ay içinde scottish fold yavrusu edineceğim. Ama henüz mama ve kum konusunda bir karar veremedim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar görüş belirtirse sevinirim. İyi günler...

9 CEVAP

Merhaba , ilk alışma döneminde ince topaklaşan kumları kullanmanızı tavsiye ederim pisi pisi , alice , sanicacat portakallı veya sabunlusu idealdir veya bu kumların diğer markada ki türevleri , geleceği yerde ki mamayı sorun öncelikle orda hangi mamayı kullanıyor aldığınız yerden aynı mamadan bir miktar alın daha sonra proplan junior , royal canin kitten hills kitten bunlardan birine elinizde ki mamayı yavaş yavaş karıştırarak geçiniz veya orda kullandığı mama bunlardan biriyse hiç değiştirmeden devam etmenizi öneririm , çünkü yavrluk döneminde mama değişikliği mide bağırsak sistemini olumsuz etkilemek de ve ishaller yaşanmaktadır . daha ayrıntılı ve detaylı bilgiler veya merak ettikleriniz için mesaj atabilirsiniz , istanbul içinde iseniz veterinerlik hizmetlerinden bizzat faydalanabilirsiniz iyi günler

kedilikizzz

Dollfacepersian gibi bende Petshoptan kesinlikle almayın derim. Bu şekilde alınan kedilerde her türlü sorun mevcut oluyor. Daha 1 aylık bile olmayan kedileri 3 aylık diye satmaya çalışıyorlar ve daha neler neler neler neler..

polo

ilk önce yavru edinecegim derken sanki bir üründen bahsetmişsiniz televizyon sahibi olacagım gibi bu yanlış ikincisi veterineri farklı bişey söylemedigi takdirde genelde hills veya proplan mamalar saglıgı açısından önemli hassas bir sindirimleri oldugu için asla ama asla ekgıda veya ev yemekleri yememeli kum olarakta az tozlu catspearls veya eczacıbaşı ince taneli önerebilirim

milodelisi

satın alaccağı duygusunu verdiğinden dedi bence. Bende aynı şekilde düşündüm.

dollfacepersian

"Edinmekte" kararlıysanız profesyonel kedi ırkı yetiştiricilerinden yani cattery sahibi insanlardan edinin. Kesinlikle petshoptan almayın. Hepsi hastalık,mikrop hatta ölüm yuvasıdır
Mama olarak şuraya bakıp en uygun mamayı seçebilirsiniz https://kedilibirhayat.com/saglikli-kedi-mamasi-nasil-olur/

dollfacepersian

Kedilikizz
Benim kedim yavruyken çok kotu şiddet görmüş.Eski ailesi çok büyük ihtimalle travmalı bir şekilde petshoptan almış. 1,5 yaşında olmasına rağmen travma etkileri devam ediyor. Yani bu insanlar gelir sağladıkları hayvanlara bile şiddet uygulamaktan çekinmiyor. Dediğiniz gibi her sorun mevcut oluyor. Petshoptan hayvan aldıktan sonra en fazla 1 hafta sonra kaybedenleri görmekten yoruldum. Ama insanlar petshoplara gelir sağlamaktan yorulmadılar..

Goupe

polo nesi yanlış açıkca söylemiş bu ay içinde bir hayvan sahibi olacak ?

tika_waylan

Eczacibasi iyi diye duydum kum olarak ben de diger ay alacagim ama cok patilerine yapisiyot ince taneli kalin taneliyi oneririm. İnce taneli daha iyi topaklanir daha iyirir ama kucukken cok bulastiriyorlwr eve her ne kadar onune kum paspasi ra koysaniz.
Mama olarak Pro Plan, N&D tahilsiz, Acana hangisi sizin icin uygunsa maddi acidan onu alin sindirim sistemleri sorunlu ev yemegi vermemek gerekiyor. Acikcasi sahipleneceginiz kedi dunya tatlisi ama gorup gorulebilecek en hassas kedi. Cok cok iyi arastirmalar yapip ve cok iyi bir veterinere danisin.

kedilikizzz

Bazen biz insanlara ne anlatsak boş oluyor malesef ki. Kesinlikle dediklerinde sonuna kadar haklısın :(