Mart Ayı

Goupe

Merhabalar heryerde kedilerin mart ayında kızgınlığa girdiğini görüyorum. Bu doğrumu sadece mart ayındamı böyle birşey oluyor?

6 CEVAP

dollfacepersian

Hayır. Mart/Nisan , Haziran ve Eylul aylarında çiftleşme istekleri artar

Goupe

Bu aylardan birisindemi oluyor yoksa yılda 4 keremi oluyor ?

dollfacepersian

Bu aylarda çiftleşme istekleri artıyor. Erkek ve dişi kedilerin kızgınlık dönemi farklıdır.Erkek kedi ergenliğe girdikten sonra her zaman çiftleşmeye hazırdır ve kızgınlıktadır.Çiftleşse bile koku bırakma vs. de azalma olmaz.
Dişi kedi ise yılda birkaç defa kızgınlığa girer. Belirli bir süre olur ve geçer. Sayı olarak bilgi veremiyorum maalesef

tika_waylan

Erkek kedinin surekli kizginlikta oldugu ve koku biraktigini bilmiyordum simdi korktum acikcasi benimki 6.aylik olacak neredeyse.
Disi kedilerinkini biliyorum kizginliga girip cikiyorlar. Arkadasimin kedisi su an 6 aylik disi ve bugunlerde kizginlikta. Acikcasi sanki aylara bakmiyor gibi ama belli aylarda istegin artmasi olabilir

mhtpyldz

Evde yasayan kedilerin kizginlik dönemlerri farkli olabiliyor evlerin daha sicak olmasindan ötüru daha sık kizginlik yasiyorlar

BENU

Aslında sıcak havada daha çok kızgınlıga giiriyorlar soguk havada pek olmuyor