Kedi Mamasının Bayatlamaması İçin Ne Yapıyorsunuz?

harikayanadur

kedinizin maması bayatlamasın diye nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz. kavanoza kattığım halde birbirlerine yapışmışlar .

27 CEVAP

besahin

Ben cam reçel kavanozu vardı ona kattım hiç bayatlama olmadı bu zamana kadar deneyebilirsiniz sizde

Nayeli

Bnce buzdolabı iyi olmayabilir

tika_waylan

Eger Britcare kullanacaksaniz o zaman mama muhafaza kaplarindan alin cunku buyuk gramajli Britcareler daha uygun. Proplan kullanacaksaniz hic ugrasmaniz gerekmez 400 gramlik proplan gayet kolitli kapagiyla sorun olusturmuyor taptaze kaliyor.
Ayrica kavanoz e saklama kaplarinin disinda gunluk verdiginizi buzdolabi posetlerine koyabilirsinzi ornegin bir haftalik ayarlayabilirsiniz ben mama olcum kabi var pro planin onu kullaniyorum 50gramligi buzdolabi posetine koyuyorum gun icinde 2ye 3e bolerek veriyorum ama cogu zaman benim obur doymadigi icin mamayi acmak zorunda kaliyorum ama. Buzdolabi poseti gibi posetleri petshoplarda kullaniyor acik mamalari posetliyoroar onun gibi ama hava almasin agzini iyi kapatin.

uskfm

çoğu mamada kilit var zaten yoksada annelerimizin kullandığı kapaklı havası alınabilen saklama kaplarına koyabilirsin. Benim annem tupperware temsilcisi olduğu için heryerde var :D

harikayanadur

poşetleyip buz dolabına katsam ve kuşlanacağım kadarı kavanoza ve ahşap dolaba katsam nasıl olur

nuranaydin

kavanoza az az koyabilirisiniz bayatlamaz

tika_waylan

Buzdolabi degil de normwl bir dolapta kuru serin yerde saklayin

fatos0101

kavanoza koyabilirsiniz bayatlamıyor ben denedim ama kapağını sıkı kapatın hava almasın

Ahmetemind

Aldığım paketinden hiç çıkarmıyorum genellikle az az alıyorum çabuk bitiyor

harikayanadur

saklama kabını deneyebilirim. kilitli poşetlerde düşünülebilir

canburakx

Ben toptan alıyorum bir tülbentin içine pirinci bohça yapıp atıyorum işe yarıyor arada sırada mamanın ağzını açık bırakmak ve çalkalamak gerekiyor. ayrıca ışık görmeyen bir yerde muhafaza edilmeli ben balkonda bulunan kombinin altındaki dolaba koyuyorum 15 kilo alıyorum 7-8 ay gidiyor.

canburakx

Ben toptan alıyorum bir tülbentin içine pirinci bohça yapıp atıyorum işe yarıyor arada sırada mamanın ağzını açık bırakmak ve çalkalamak gerekiyor. ayrıca ışık görmeyen bir yerde muhafaza edilmeli ben balkonda bulunan kombinin altındaki dolaba koyuyorum 15 kilo alıyorum 7-8 ay gidiyor.