Psikoloji

Goupe

Son günlerim zor geçiyor sinirliyim stresliyim. Bazen sinirden kendimi yiyorum ağlıyorum. Bu kedime yansırmı ? Ben her üzüldüğümde yanımda oluyor insan gibi sarılmak istiyor. En iyi arkadaşım zaten :(

2 CEVAP

milodelisi

Yansıma durumu olabilir, hayvanlar çok akıllıdırlardır ve insanların olmadığı gibi hep yanımızdalardır. Benim kedimle en iyi dostum, hatta hatırlarımki yavruyken sokakta bulup eve getirdiğimizde çok ama çok kötü durumdaydı ve ben sulu göz olarak dayanamamıştım. Ağladığımı görünce halsiz haliyle patisini elime kenetlemişti. Bizim bütün duygularımız onlara yansır. Mesela içten çok üzgün olsak ama dışarıya mutlu gibi görünmeye calışsak bile onlar anlar:) Bu konuda daha detaylı sorun olursa mesajlardan yazabilirsin. Umarım her sıkıntınız çabucak biter.

polo

eskiden sabahları çok sinirli uyanırdım çok sigara içerdim çok aglardım polo eve geldiginden itibaren ben onu egitecegime o beni egitti sanki artık telefonda bile bagırmıyorum etkilenmesin üzülmesin diye mutsuz stresli oldugumda bile yansıtmamak için yok sayıyorum hayvanların en iyi terapi yöntemi oldugunu çok geç idrak ettim.... ama çok mutluyum onunla....