Kedim Doymuyor

tika_waylan

Merhabalar,
Kedim 5.5 aylik. 2 aydir benimle daha once cok kilolu degildi ama zaten kucuktu de ama cok istahli degilmis eski evinde sanirim.
Hareketsiz bir kedi ne kadar oyun oynatmaya calissam da cok da hevesli degil anca yatigi yerden patisiyle oynamayi seviyor daha once baktigim kediler surekli kosturur yaramazliklar yapardi bu pek oyle degil. Neyse bu sebeple cok yedirip kilo almasini istemiyorum tombis kediler evet cok tatli ama bu onlarins agligi icin zararli ha bir de erkek kedim kisir da degil zaten daha 6ayini doldurmadi.
Gunluk 50 gram mama vermeye calisiyorum Pro Plan olcu kabiyla 50 bolumune gelene kadar mama dolduruyorum.
Pro plan Junior tavuklu ile az miktar Acana mamayi karistiriyorum. Yogurt veriyorum pek yemiyor, peynir yemiyor, tavukla havucu haslayip robottan geciriyorum bir iki yaliyor maksimum yemiyor boyuna kuru mama da kuru ama.
Kiyamiyorum gunluk ayirdigim 50 gram mama bitince dayanamayip biraz daha veriyorum cunku mama er gibisinden miyavliyor dayanamiyorum ye oglum napiim diyorum.
Haftada 5 gun Gimpet Maltsoft veriyorum cunku kendini cok yaliyor e tuyu de dokuluyor bagirsaginda tuy olmasin diye 6 cm kaar eriyorum haftada 2 kere bazen de bir kere odul olarak gimpet multivitamin veriyorum.
Onerilerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

17 CEVAP

izmirle

Kim demiş Scottish foldlar hareketsiz olur diye benim kızımın maşallah evde yırtmadığı koltuk kırmadığı eşya kalmadı canı sağolsun

yumak_bey

Bunun Scottish olmasıyla bir ilgisi yok bu arada? Benimkide Scottish bebekliğinden beri iki saniye durmaz yerinde. Ayrıca Pro Plan ve Royal Canin almayın çok kötü mamalar yurt dışında kimse tercih etmiyor. Advance, Acana, Orijen, N&D alabilirsiniz. Günde üç öğün 10 gram kadar verin. Ek olarak maltı çok fazla veriyorsunuz böbreklerini yorar, haftada 2 kez 2-3 cm kadar vermelisiniz kusmuyorsa öyle devam edin kusuyorsam her gün 2-3 cm verin 5 gün 6cm çok fazla.