Arkadaşlar Kedim Bazen Değişik Sesler Çıkarıyor

emreztrkk37

Arkadaşlar kedim bazen değişik sesler çıkarıyor. Genelde evde tek olduğum sessiz zamanlarda oluyor. Mama istemesi değil onu biliyorum zaten karnı tok oluyor. Oyun oynamak istiyor olabilir ama benim yanımda değil karanlığa doğru ilerliyor koridorda orda bağırıyor. Çok değişik bi ses . Aynı sesi rahmetli kedim casper tuvaletini yapamadığında kumun üstünde çıkarıyodu ama bunun öyle bi sorunuda yok :)

7 CEVAP

Queeninannesi

Kaç aylık kızgınlık dönemine giriyor olabilir kısır değilse

Kızgınlık dönemini anlamayabilir emre queenin annesi ^^ :) / Çiftleşme döneminde olabilir kediniz. Genellikle tuhaf bir şekilde miyavlar ve daha çok sürtünmeye meraklıdır, halıya yada size. Gecenin bir vakti, sabahın erken saatleri, öğle arası. Fark etmiyor. Çiftleştirmek istemiyorsan, ki bu belli bir aydan sonra daha makbul ( çiftleşmesi ) kısırlaştırman gerekecek.

ceriic

Arkadaslarla aynı fikirdeyim. Ayrıyetten veterinerde calısmıstım. Kızgınlık döneminde olabilir kediniz. Eger erkekse bu dönemde garip sesler ve koku bırakma amacıyla evin farklı bolgelerine çiş yapa bilirler. Kısırlaştırmayı tavsıye ederim.

emreztrkk37

Yok ya sanmıyorum en azından :) daha küçük o 7 aylık :)

kedilikizzz

6 aylıktan sonra girebiliyo kedicikler kızgınlığa. Koridorda bağırması tam bir kızgınlık belirtisi :)

emreztrkk37

Hiç hazır değildim buna :)

dollfacepersian

Benimki 9.aya geçerken girmişti sanırsam. Bir de daha yeni sahiplenmiştim o zamanlar. Ben hiç ama hiç hazır değildim.Daha birbirinize tam alışmadan ergenlik sorunları başlamıştı.
Kısırlaştırmanızı öneririm. Şuan çok küçük değil ameliyat için. 1 yaş önce kısırlaştırmamak çok eskide kaldı. 1 yaş önce kısırlaştırmanın gelişme sorunları vs. 'ye neden olmadığı kanıtlanmıştır