Kedim Benden Soğudu Mu?

Hbbilda

İki kedim var kardeşler, ikisini de birlikte alıp büyütmeye başladım başlarda birisi diğerine göre daha cana yakın aktif bir kediydi diğerinin bize alışması daha çok zaman aldı, 5 aydır bizimleler ama 1 bucuk aydır aktif olan kedim hem daha pasif oldu hemde benden soğudu çok fazla sevdirmiyor önceden yanımdan ayrılmayan kedim arada sürtünüp kaçıyor sadece.. Bilmediğim için bi ara kapı açıldığında apartmanın içine kaçtığı için bikaç kez de masadaki yemekleri dağıttığı için çok kızıp bağırmıştım, kardesini de kıskanan bi kediydi simdilerde soguk ve pasif bi kediye dönüstü..çok ama çok üzülüyorum kızımın eski haline dönmesi için ne gerekirse yaparım lütfen bildiğiniz şeyler varsa paylaşır mısınız :(

2 CEVAP

tika_waylan

Ya benim kedim de normalde cok sakin hatta miskin bir kedi olmasına ragmen gecenlerde elimi çok feci tırmaladi ben ona feci kızdım azarladım hatta ittim ama acıttı feci hiç tarzım degildir öyle sert olmak nasıl pişmanım naısl üzüldğm gece sürekli özür diledim sarıldım ödğl mamaları verdim sürekli öptüm kedimi. Ama o hep bir kaçma durumundayfı sonra mama için gene sırnastı sarıldık koklastık barıstık.
Yani size kusse de illa ki barısıyot biraz daha ilgi gösterin mamasını siz verin. Gimcat Multivitamin ya da Malt gibi onların cok sevdiği şeyleri verin. Özel ilgi gösterin. İlla ki gececek eskisi gibi olacak. Cok bagırmadan sadece hayır ya da ssst diyerek yanlıslarını söyleyelim. Diğer kediye ılan kıskanlıgu illa ki gececek ve en sevdiği oyun arkadası olacak merak etmeyin. Sadece ekstra özen gösterin

kedileriniz kızgınlık dönemine girmiş olabilir. bu dönemde ya çok yumuş yumuş oluyorlar ya da aksine çok agresif oluyorlar. eğer ki kızgınlık yoksa zaten sizi affedeceklerdir onların gönlü çok yumoş oluyor :)