Ücretsiz Kedi Evi

Badems

Herhangi bir sorum yok. :)
Adore mobilya her sene ücretsiz kedi evi yapıyormuş, ben biraz önce öğrendim bunu. Sadece 10 liralık kargo ücreti ödeniyormuş, kedi evine ekstradan para ödenmiyor. Demonte olarak geliyor ve siz kurulumunu yapıyorsunuz basit bir şekilde. Belki ihtiyacı olanlar, böyle bir şey arayanlar vardır sokaktaki kediler için, haberdar değildir diye buraya eklemek istedim :) Link

22 CEVAP

Selin_and_Sans

Çok teşekkürler bilgi verdiğiniz için sokak kedileri için almayı düşünüyorum

mEhLikHhE

Harika düşünülmüş bunu paylaştığım için çok teşekkürler :)

Badems

Rica ederim ne demek :)

Badems

Ben oturduğumuz sitemizin bahçesine koyuyorum yaptığım yuvaların hepsini, 4 yuvam var şu anda. Apartmanın küçükte olsa bahçeleri oluyor genelde arkasında vs varsa çöpe yakın olmayan yerlere koyun. Üstüne not bırakın mutlaka, kedi evidir çöpe atmayın diye yazın almıyorlar genelde. Bahsettiğim yuva da stokta var şu an :)

Badems

İnşallah olmaz :(

tika_waylan

Kis bastirmisken sokaktaki canlar icin muhtesem bir sey her sene oluyor ama genelde erken bitiyor kalmiyor.

tika_waylan

Ben cok istiyordum ama kendi yaptigimiz uyduruk kedi evlerini bile atiyorlar. Ya da kagit toplayicilari aliyor.

tika_waylan

Aldim ben hemen yazinizi gorunce cok sevindim stokta varmis sokak hayvanlarina bakan besleme yapan arkadaslarima da haber verdim alsinlar diye.
Ama benim mahellemde kedi evidir atmayin yazsak da malesef aliyor birileri hatta gecen karda kista kedi evleri bir gun bir baktik yok nasil da soguktu o zamanlar. İnsallah bu kis oyle olmaz

Badems

Denemekten zarar gelmez. Cok pahali bir sey olsa yorum yapamayabilirdim ama 10 lira gibi bir ucreti oldugu icin denemekte fayda var bence. İlk basta bana da cok tip tip bakan vardi ama bazen tartisarak bazen inadina mama su vererek yuva yaparak astik. Simdi beni beslerken goren sen olmasan bu hayvanlar nasil yasar diyor. O yuzden bi yerden baslamak gerek :)

seymengul

Badems paylasimin için çok teşekkürler mahallece 4 tane istedik :)

Badems

O zaman anlatıyorum :) Burdan yazıyim ki herkes görsün belki bilmeyenler vardır onlara da fikir olur. Malzemeler : Koli, koli bantı, güçlendirici bant, strafor. Ben koli dışında hepsini nalburdan alıyorum. Kolinin tamamen açık olduğunu varsayıyorum. Bir kısmını bantlıyoruz komple. Diğer kısmının sadece bir kısmını bantlıyoruz, bir kolu açık kalıyor orada küçük bir kapı oluşuyor. Bahsettiğim şekil şu oluyor ve bitince de aynen böyle oluyor : Link Ardından straforları üstüne koyarak ölçü alıyorum ve maket bıçağıyla kesiyorum. Tamamını bu şekilde ölçü alarak koliyi kaplıyorum. Hepsini önce koli bantıyla, ardından güçlendirici bantla üstünden geçerek sağlamlaştırıyorum. Sonra etrafını komple kalın bir muşambayla kaplıyorum. Ben bunun için çuval poşet kullanıyorum. Çok büyük oluyorlar zaten, onları da ikiye alırıp yuvayı komple kaplıyorum. Yuvanın içinide kapkalın kumaş, polar, battaniye sıcak tutacak ne varsa dolduruyorum. Bu anlattıklarım 15 dk civarında sürüyor. Belki okuyarak işe dökmek zor olur diye video da buldum, onu da ekliyorum buraya. Kedi evi videı . Mesela videoda önü için direkt kapı şeklinde kesilmiş strafor. Ben direkt üst için ayrı yanlar için ayrı kesiyorum böyle denememiştim, sonuç yine aynı oluyor tabii. Hangisi kolayınıza gelirse artık :)

fatmatina

Kardeşlerimle sokakta baktığımız canlar için ev yapma planımız vardı zaten malzeme arıyorduk bunu görünce denemekten zarar gelmez diye istettim ama ısı yalıtımı konusunda biraz endişelerim var yalıtım için etrafına strafor vs yapılması gerekebilir ekstra malzeme arıyoruz şimdi tekzen koçtaş vs bakacağız sunta yağışa karşı çok dayanıklı olmayabilir çünkü.Bir gelsin de bakalım eğer olursa birkaç tane daha alıp biraz işlemden geçirip mahallenin farklı noktalarına dağıtmayı düşünüyoruz.

Badems

Şöyle, etrafını çuval poşet diye bilinen kalın muşambalarla kaplamakta fayda var. Çünkü bir zaman sonra kabarıp şişer diye düşünüyorum. Yuvanın içine her türlü kalın kumaş/polar konmalı. Ben bundan sipariş vermedim, çünkü kendi yaptığım yuvalar hem ısı yalıtımlı, su geçirmez, çok daha büyük ve içi sıcacık oluyor. İsteyene onu da tarif edebilirim nasıl yapıldığını ama bu daha az maliyetli ve uğraş gerektirmeyen bir şey. Çoğu insan fiyat/uğraş açısından yapmaya yeltenmiyor ya da üşeniyor. Hiç yoktan iyidir bu yuvalar kısacası

fatmatina

Çoookkk çokkkk teşekkürler gerçekten biz de böyle bir şey arıyorduk:)Denenmiş ve memnun kalınmış olması çok daha güzel,ilk defa yapacağımız için çok deneyimli değiliz haliyle yalıtımın eksik kalmasından korkuyorduk böyle çok daha iyi ve güvenilir oldu :-*

fatmatina

En kısa zamanda faaliyete geçiyoruz:)